Problém s WC? Poraďte si sami

19. februára 2013
Problém s WC? Poraďte si sami

Vymeniť prasknutú či starú záchodovú misu dokážete aj sami bez pomoci odborníka.Ako náhle toaletná misa nesedí alebo nedrží na svojom mieste, je načase ju vymeniť. Inak by sa vo vašom WC mohla odohrať malá katastrofa.

Vymeniť prasknutú či starú záchodovú misu dokážete aj sami bez pomoci odborníka. Postupujte podľa týchto krokov:

Do výmeny toaletnej misy sa púšťajte s ochranou maskou na tvári a rukavicami na rukách. Najprv vyčistite priestor okolo misy a misu samotnú pomocou čistiacich prostriedkov na to  určených.

Dbajte na bezpečnosť, aby ste sa pri čistení nepošmykli a nezranili úderom do misy. Nastriekajte WD sprej na každú skrutku, ktorými je misa prichytená o podlahu alebo o stenu a takisto aj skrutky, ktoré ju spájajú s nádržou na vodu. Skrutky sa vďaka spreju uvoľnia.

Zastavte hlavný prívod vody. Vypláchnite nádrž na vodu a úplne ju vysušte. Odpojte vodovodnú hadicu. Odstráňte skrutky na spodnej časti nádrže pomocou francúzskeho kľúča a nádrž odpojte od misy.

Následne nalejte do WC misy gélový čistič a počkajte, pokiaľ sa voda vo vnútri nezmení na gél. Skontrolujte tesniacu hmotu medzi podlahou a misou. Pomocou stierky odstráňte tesnenie a odmontujte skrutky. WC misu opatrne nadvihnite najprv na jednej strane a potom na druhej.

Keď je už stará misa preč, namontujte nové tesnenie, vyznačte si miesta úchytov novej misy a nainštalujte ju. Skontrolujte tesnenie, hadicu privádzajúcu vodu do nádrže a spláchnite.

NEPREHLIADNITE: Poradíme vám, ako ušetriť až 70 percent vody

Foto: Pixmac

Ďalšie zaujímavé články, fotografie a tipy nájdete aj na Facebooku.

Páčil sa Vám článok?
reklama: