Rastliny, ktoré nevyžadujú v záhrade veľa starostlivosti

20. apríla 2016
Rastliny, ktoré nevyžadujú v záhrade veľa starostlivosti

Hoci vyzerajú krásne, pestovanie okrasných rastlín nieje pre každého.

Ale existujú druhy, ktoré našťastie nevyžadujú veľa starostlivosti. 

Rebríček

Rebríček rastie ako štíhla vzpriamená rastlina. Listy rastú striedavo a sú tvorené malými lístkami. Kvety rebríčka rastú v širokých trsoch, zložených okolíkov na vrchole rastliny. Rebríček má príjemnú, sladkú vôňu, ktorá pripomína bylinkový čaj. Kvety majú biele, ružové aj fialové sfarbenie. Okoreňte si záhradu touto rastlinou aj pre jej  protizápalové, upokojujúce, hojivé a regulačné účinky.
Obdobie kvitnutia- Máj – September. Zbiera sa väčšinou od začiatku mája do konca augusta.

Achilleafilipherb3.jpg

Ruská šalvia

Škodcovia sa jej vyhýbajú pre jej aromatickú vôňu. Ker obsahuje veľmi vonnú silicu pripomínajúcu šalviu.
Kvety sú drobné papučky modrofialovej farby vo veľkých operených metlinách. Otvárajú sa v druhej polovici leta z jemne ochlpených, nápadne fialkových pukov, ktoré sa na rastline tvoria už od začiatku júla a vďaka svojej sýtej farbe pôsobia dojmom, že rastlina kvitne. Je to nádherná skupinová rastlina s úžasnými rovnými striebornými stonkami, podobá sa na levanduľu.
Je mrazuvzdorná do -30°C.

1d8504238fb472bd366dbd55aaf735a0.jpg

Rozmarín

Kvitne v apríli až júli modrofialovými, ojedinele bielymi kvetmi. Celá rastlina má príjemnú gáfrovito korenistú vôňu a horkú chuť. Darí sa mu na slnečnom stanovišti, alebo v polotieni, chránení pred chladným vetrom. V našich podmienkach vymŕza, preto ho na zimu premiestňujeme do vnútra.

Tt_bylinkovaprirucka_6.jpg

Echinacea

Je to vyššia bylina, ktorá dorastá do výšky vyše 1 metra s purpurovými až fialovými kvetmi, ktorá sa pestuje aj u nás ako okrasná trvalka. Na liečebné účely sa používajú listy, celé kvitnúce stonky, okvetné lístky, ale najmä koreň, ktorý vyberáme neskôr v jeseni- v druhom až treťom roku vegetácie.

SAMSUNG

Lantana

Lantana je veľmi prispôsobivá a nenáročná rastlina. Sú známe pre časté zmeny farby počas kvitnutia, preto sú krásne farebné. Kvety má rôznofarebné a je to subtropická rastlina. Drobné kvety bielej, žltej, oranžovočervenej, karmínovej až fialovej farby vytvárajú husté súkvetia.

Lantana camara 53777_640.jpg

 

Páčil sa Vám článok?
reklama: