Reality: V Bratislave letia malé kancelárie

15. januára 2013
Reality: V Bratislave letia malé kancelárie

Podľa údajov zverejnených špecializovaným portálom Kancelarie.sk je na trhu v hlavnom meste záujem najmä o menšie kancelárske priestory do 200 metrov štvorcových.

Priemerná požadovaná výška čistého nájmu kancelárskych priestorov v Bratislave v poslednom minuloročnom štvrťroku zaznamenala mierne výkyvy. Vyplýva to z údajov zverejnených špecializovaným portálom Kancelarie.sk, podľa ktorého je na trhu záujem najmä o menšie kancelárske priestory do 200 metrov štvorcových.

Priemerná požadovaná výška čistého nájmu voľných kancelárií za štvrtý kvartál 2012 dosiahla napríklad v Bratislave I podľa zverejnených údajov 13,8 eura v prípade štandardu A a v prípade štandardu B 9,9 eura.

V obvode Bratislava II dosiahlo priemerné požadované nájomné za meter štvorcový a mesiac 11,8 eura, resp. 9 eur v prípade štandardu B. Najnižšie požadované nájomné z piatich obvodov Bratislavy vykázal v prípade štandardu A obvod Bratislava IV, kde táto cena predstavovala 10 eur.

Pri kanceláriách štandardu C zaznamenal portál vo štvrtom štvrťroku v porovnaní s tretím mierny pokles požadovaného nájomného v bratislavských obvodoch I, II a V. "V Bratislave III evidujeme mierny nárast a v Bratislave IV priemerné požadované nájomné zostalo na rovnakej úrovni," uvádza portál.

 

Páčil sa Vám článok?
reklama: