Regál do obývačky v dizajnovej podobe

15. mája 2020
Policový regál
zdroj: gettyimages.com

Dizajnový regál do obývačky nemusí slúžiť iba na vystavenie dekoratívnych predmetov. Urobiť z neho môžete napríklad aj praktickú menšiu knižnicu. Pokojne môže každá regálová polica slúžiť na iný účel. Na to, aby sa stal tento druh nábytku viac ako atraktívny, nemusí vynikať len svojím vzhľadom, ale tiež tým, čo je v ňom vystavené.

Policový regál do obývačky má rozmanité možnosti použitia

Regál ako súčasť obývacej steny nie je len záležitosťou minulosti. Aj dnešné obývačky ho privítajú v tejto podobe, prípadne v obmene za policové systémy. Či už patria do sektorovej zostavy alebo nie, účel je rovnaký – rozšírenie odkladacích plôch s vystavením obľúbených dekorácií alebo spomienkových predmetov.

Otvorené dispozičné riešenie nestráca na obľúbenosti. Veľký otvorený priestor si však vyžaduje optické rozdelenie jednotlivých zón. Deliaca stena v podobe regálu sa ponúka ako výborná možnosť. Aký materiál zvoliť? Kovové, plastové, drevené či sklenené regály sú tento raz najmä otázkou vkusu.

Pozrite si policové regály v týchto e-shopoch:

Ako vybrať regál do obývačky?

Dôležitým kritériom výberu býva nosnosť, avšak pri dizajnových typoch táto podmienka nie je nutnosťou a hlavnú úlohu má samotný vzhľad. Regál na knihy je ale výnimkou. Väčšie množstvo kníh by mohlo police zdeformovať. Od toho sa odvíja aj materiálové spracovanie, ktoré v prípade masívu nemusí riešiť daný problém.

Drevený regál do obývačky nie je len klasikou. Ponúknuť totiž môže zaujímavé dizajnové riešenia a podoby, ktoré ulahodia oku. Okrem rozmanitých a atypických tvarov za to môže aj samotná štruktúra masívu, vďaka ktorej je každý takýto prírodný kúsok originál.

Pozrite si policové regály v týchto e-shopoch:

Regál Chicago I Regál Chicago I
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Regál, borovica, VEVEY Regál, borovica, VEVEY
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Regál / knižnica STICKS Regál / knižnica STICKS
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Predelovací regál Quadro 2 (4x4 priehradky) Predelovací regál Quadro 2 (4x4 priehradky)
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Biely päťposchodový regál s konštrukciou z bambusu Actona Wally Biely päťposchodový regál s konštrukciou z bambusu Actona Wally
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt

O zútulnenie sa postará regál na knihy do obývačky

Otvorený úložný priestor, pokojne aj v asymetrických tvaroch, s rôznymi farebnými kombináciami či prírodnými odtieňmi, je vhodným adeptom aj pre knihy. Zútulnenie hrá v tomto prípade veľkú úlohu, a preto stojí za povšimnutie aj samotná veľkosť či hĺbka regála.

O zaujímavý dizajn sa postaráte, ak jeho jednotlivé segmenty a časti budú mať rozdielne rozmery, v rozdielnej výške, pričom členenie nábytku podporia kombinácie menších či väčších políc. Často stačí aj veľkostne skromný regál do obývačky a izba oplýva úplne inou atmosférou.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky