Relaxačný kútik v dome

12. februára 2018
Relaxačný kútik

Vypnúť, užiť si chvíle pokoja a ticha, to je takmer každodenná túžba pri návrate domov z práce. Vytvorte si relaxačný kútik vo vašej obývačke a vychutnávajte oddych plnými dúškami. Stačí pohodlné kreslo či leňoška, príručný stolík na odloženie lahodnej kávy či iného chutného nápoja a niekoľko doplnkov, ktoré malý vyhradený priestor zútulnia. 

Relaxačný kútik by mal obsahovať predmety, ktoré zabezpečujú vašu pohodu a robia vám radosť. Či už sú to knihy, zaujímavý obraz, obľúbená fotografia, teplá deka, ozdobné vankúše alebo dekoratívna lampa. Treba si však dať pozor na to, aby týchto prvkov nebolo zbytočne veľa, pretože by mohli mať opačný ako želaný efekt.

Stačí sa len usadiť… (zdroj: pinterest.com)

Čitateľský kútik ako súčasť obývačky

Relaxačným kútikom sa môže stať aj miesto v obývačke pri knižnici. Dizajnový regál na knihy skvelo doplní štýlové kreslo, v tomto prípade ideálne ušiak. Už za čias baroka zatraktívňoval interiér a obľube sa teší dodnes. Keďže ide o nadčasový kúsok, zladíte ho do vidieckeho i moderného štýlu bývania.

Ušiak vďaka svojej vysokej chrbtovej opierke a bočným, tzv. krídlovým opierkam, ponúka komfort pri čítaní a s taburetkou na vyloženie nôh sa stáva vhodným kandidátom pre čitateľský kútik. Čalúnenie nájdete v romantických florálnych motívoch i v zaujímavých geometrických vzoroch alebo jemných pastelových i neutrálnych farbách.

Rozšírený parapet funguje ako relaxačný kútik

Škandinávsky štýl je typický svojím minimalistickým ponímaním, jednoduchosťou a neutrálnosťou farieb. Sedenie v okne na pohodlnom matraci patrí taktiež k ich typickým podobám relaxačného kútika. U nás si vyžaduje stavebné úpravy alebo plánovanie vopred.

Z hľadiska bezpečnosti by ste nemali sedieť veľmi vysoko a parapet by mal byť dostatočne široký. Jeho šírka sa podieľa aj na pohodlnosti. Praktické je, okrem mäkkého podsedáka a vankúšov, myslieť tiež na orientáciu okna. Priamo svietiace slnečné lúče môžu byť pre niekoho obmedzujúce, pre iného vítané.

Psychohiegena je v dnešnej uponáhľanej dobe viac ako dôležitá. Či už si vyberiete relax pri čítaní knihy, oddych v hojdacom kresle, na leňoške, v priestoroch okna alebo si doprajete sedenie s funkciou masáže, príjemne zariadený kútik vám pomôže načerpať energiu a prísť na nové myšlienky. 

Relaxačný kútik s použitím rôznych materiálov (zdroj: pinterest.com)

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

🖊 Aké sú najlepšie kreslá na čítanie?
🖊 Leňošky sú ideálnym druhom nábytku na odpočinok a relax
🖊 Využite otoman vo vašom interiéri
🖊 Relaxačné sedenie v okne?

Relaxačný kútik inšpirácie

Útulné kútiky na čítanie (zdroj: pinterest.com)

Vedeli by ste si tu predstaviť relax? (zdroj: pinterest.com)

Moderné relaxačné sedenie (zdroj: pinterest.com)

Leňošenie má mnoho podôb (zdroj: pinterest.com)

Závesné kreslá sú vhodným adeptom na vytvorenie relaxačného kútika (zdroj: pinterest.com)

Hojdanie má upokojujúce účinky (zdroj: pinterest.com)

V kresle ušiak sa sedí naozaj pohodlne (zdroj: pinterest.com)

Vintage, retro laebo moderný štýl? (zdroj: pinterest.com)

Ktoré sedenie by ste uprednostnili? (zdroj: pinterest.com)

I v odtieňoch sivej pôsobí relaxačný kútik útulne (zdroj: pinterest.com)

Dôležité sú i doplnky, dekorácie či drobný nábytok (zdroj: pinterest.com)

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre