Revolúcia v lacnom bývaní

24. mája 2013
Revolúcia v lacnom bývaní

Prefabrikáty spĺňajú všetky predpoklady na zabezpečenie naozaj lacného bývania.

Prefabrikáty spĺňajú všetky predpoklady na zabezpečenie naozaj lacného bývania. Stavby z takýchto materiálov sú určené najmä pre tých, ktorí sa z nejakého dôvodu ocitnú na ulici alebo majú nízky príjem a nemôžu si dovoliť iné bývanie.

Aj keď toto náhradné bývanie nie je vytvorené zo sadrokartónu, tieto bloky sú kompaktné a tiež sa ľahko inštalujú. Domy Abod, ako ich nazvali, sa môžu ľahko dostať aj do tých kútov sveta, kde sú skutočne potrebné, čo môže znamenať revolúciu v zabezpečovaní bývania pre najchudobnejšie časti planéty.

V súlade s potrebami týchto spoločenstiev sa architekti pohrali aj s dizajnom celého bloku. Z vonkajšej strany tvorí strešná oblúková konštrukcia estetickú funkciu, vo vnútri zase podkrovný priestor na spanie, kam sa dostanú obyvatelia po rebríku.

Nielen, že je možné rozdeliť ich po centrálnych miestnostiach a tým si vytvoriť bezpečné útočisko pred okolím, ale domy z prefabrikátov umožňujú rozšíriť už postavené bývania. Spojením viacerých kusov je možné vytvoriť bývanie aj pre rodiny s viacerými deťmi.

Výrobca zaručuje, že postaviť takéto bývanie si podľa návodu dokážete každý a to v priebehu jedného dňa.

NEPREHLIADNITE: Bývanie na cestách v svetoznámej opere

Foto: abodshelters.com

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre