Roletové zakrytie bazénov je funkčné aj estetické riešenie

27. júla 2017
Roletové zakrytie bazénov je funkčné aj estetické riešenie

Bazén s čistou vodou bez nežiadúceho lístia a chrobákov, príjemne teplá voda aj ráno – toto všetko sú výhody roletového zakrytia bazéna

Veľké množstvo bazénov býva zakrytých polykarbonátovou strechou, ktorá môže výrazne pozmeniť vzhľad vašej záhrady. Ale ak máte radi nenápadné, no veľmi účinné krytie, zoznámte sa s lamelami – roletovým zakrytím bazéna. Táto alternatíva zakrytia je vhodná pre bazény všetkých typov. Navíjací systém môže byť inštalovaný ako nad hladinu, tak aj pod hladinu bazéna.
Grando6.jpg

Estetické krytie aj jednoduché ovládanie

Systém umožňuje automatické zakrývanie bazéna bez použitia vodiacich líšt, tyčí a lán. Systém používa unikátne vytláčané lamely (hermeticky ukončené), ich spojením je vytvorená plávajúca roleta dokonale zakrývajúca vodnú plochu bazénu. Roletové zakrytie je veľmi jednoduché, stačí stlačiť príslušné tlačidlo na diaľkovom ovládači.

Bazén môžete zakryť kedykoľvek – za nepriaznivého počasia, po každom kúpaní alebo napríklad v noci. Zamedzíte tak vnikaniu nežiadúcich nečistôt, lamely tiež bazén ochráni pred svetlom a UV žiarením, ktoré podporuje množenie mikroorganizmov a rias. Váš bazén dlhšie udržíte v čistote, s jeho údržbou nestratíte toľko času a navyše ušetríte za chemické prípravky.
Roller shutter pool cover.jpg

Bezpečie pre deti i zvieratá

Lamelové krytie má popri zachovania čistoty vody ešte ďalšie prednosti..Tou podstatnou je bezpečnosť. Roletové zakrytie zaručuje bezpečie vašich detí i domácich zvierat. Lamely účinne zabránia priamemu pádu detí i zvierat do bazéna, takže sú úplne v bezpečí.

Maxresdefault 1.jpg

Stála teplota po celú sezónu

Aby ste si mohli bazén užívať po celý deň aj celú sezónu, pravidelne na noc a za nižších teplôt bazén zakrývajte. Lamely dokážu udržať stálu teplotu vody a tým tak výrazným spôsobom znížiť náklady na vykurovanie bazéna. Solárne lamely navyše efektívne ohrievajú vodu a odstraňujú potrebu dodatočného vykurovania bazénu.

Páčil sa Vám článok?
reklama: