S taštičkovým matracom sa vám bude lepšie zaspávať

6. decembra 2013
S taštičkovým matracom sa vám bude lepšie zaspávať

Kvalitu spánku ovplyvňuje mnoho faktorov. Niekoho trápia bolesti chrbtice, iní majú plnú hlavu starostí alebo ich pri zaspávaní ruší okolité prostredie. Jednou z možných príčin problémového spánku môže byť aj nekvalitný matrac.

Na slovenskom trhu je mnoho druhov zdravotnýcha ortopedických matracov, ktoré môžu vyriešiť ťažkosti so zaspávaním.Jedným z nich sú aj taštičkovématrace, ktoré sa tešia veľkej obľube na celom svete.

Jeden matrac, stovky taštičiek

Taštičkové matrace sú zložené zo stoviek ažtisícok pružín, ktoré sú obalené v špeciálnych taštičkách. Obvykleplatí pravidlo – čím viac pružín, tým kvalitnejší matrac. Taštičková technológiazabezpečí ideálnu polohu vašej chrbtici a kĺbom. Vždy keď si na matrac ľahnete, taštičky sa prispôsobia hmotnostia tvaru vášho tela.

Medzi ďalšie výhody taštičkových matracov patrí výbornápriedušnosť a vetrateľnosť. Vďaka nim sa vyhnete zatuchnutiu matracu.Nevýhodou môže byť fakt, že sa väčšina taštičkových matracov nedá uložiť napolohovateľný rošt. Avšak niektoré typy obsahujúce viac ako tisíc taštičiek súdostatočne elastické, a preto sa môžu umiestniť aj na tento typ roštu.

Nekupujte matrace od šmejdov

Heslo „za kvalitu si treba priplatiť“ platí aj pri kúpematracu. Treba si dávať pozor na tzv. „šmejdov“, ktorí predávajú nekvalitnématrace na predvádzacích akciách za stovky až tisíce eur. Kupujte preto matraceiba od osvedčených výrobcov. Pri výbere si nechajte poradiť od príbuzných aleboznámych, ktorí majú s danou značkou osobnú skúsenosť.

Jedným z osvedčených výrobcov na slovenskom trhu jespoločnosť Materasso, ktorá sa zaoberá výrobou ortopedických a zdravotnýchmatracov už osemnásty rok. Po tejto značke je veľký dopyt – spoločnosť vyvážamatrace do Nemecka, Švajčiarska a ďalších európskych krajín.

Taštičkové matraceMaterasso sa dajú kúpiť už od 200 eur. Výrobca na požiadanie upraví matracpodľa individuálnych potrieb konkrétneho zákazníka. Prispôsobiť si môžeteveľkosť, tvar, tvrdosť, elastickosť, ale aj antialergické či estetickévlastnosti matraca.

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre