Šatníková skriňa s posuvnými dverami je praktická

31. decembra 2020
Šatníková skriňa s posuvnými dverami
zdroj: gettyimages.com

Moderné a najmä priestranné riešenie uskladnenia oblečenia ponúka šatníková skriňa s posuvnými dverami. Tie nielen že prinášajú dostatok úložných priestorov, ale práve vďaka dverám na vodiacich lištách šetria aj vonkajší priestor okolo skrine, čo by v prípade krídlového otvárania nehrozilo…

Šatníková skriňa so zrkadlom sa hodí aj do menších priestorov

Posuvné dvere šetria miesto a zrkadlová aplikácia sa postará o jeho optické zväčšenie. Tá môže byť buď v podobe malých zrkadlových pásikov, oblúkov či ďalších štýlových tvarov, alebo v prevedení celozrkadlových dverí. Šatníková skriňa s posuvnými dverami a zrkadlom teda nie je len praktickou záležitosťou, ale ,samozrejme, aj dizajnovou.

Zrkadlo je možné kombinovať s akýmikoľvek dekormi, a tak je zaručený atraktívny vzhľad šatníkovej skrine v jednofarebnej verzii, kombinácii farieb či výraznej štruktúry dreva alebo jeho imitácie. Čo sa týka štýlového zladenia spálne, chodby alebo detskej izby so skriňou, široký sortiment produktov v tejto kategórii je zárukou, že každý si nájde ten svoj ideálny kus nábytku.

Pozrite si šatníkové skrine v týchto e-shopoch:

Zaostrené na posuvné dvere

Pre šatníkové, najmä vstavané, skrine existujú viaceré možnosti spôsobu zavesenia posuvných dverí. Medzi najpoužívanejšie patria oceľové a hliníkové systémy. Môžu sa kombinovať s rôznymi materiálmi a v prípade potreby sú ešte zaistené plastovými redukciami.

Oceľový posuvný systém sa vyrába z povrchovo upravenej nerezovej ocele. V jeho bočnej lište sa nachádza žľab, ktorý zabezpečuje lepší úchyt pri otváraní dverí. Na samotný posuv sa používajú plastové kolieska s kovovou konštrukciou a ložiskom s nosnosťou 25 kg na jedno koliesko. Odolnosť a dlhá životnosť pri každodennom používaní je v tomto prípade samozrejmosťou.

Čo sa týka hliníkového posuvného systému, je podobný ako ten oceľový, s výnimkou menšej nosnosti koliesok. Je vyrobený z anodizovaného hliníka a funguje rovnako, pomocou vodiacich profilov.

Pozrite si aj tieto šatníkové skrine:

Skriňa s posúvacími dverami, biela, 120, BRYS Skriňa s posúvacími dverami, biela, 120, BRYS
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Skriňa, dub grandson zlatá/uni sivá, UTAH Skriňa, dub grandson zlatá/uni sivá, UTAH
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Skriňa s posúvacími dverami, biela, 180, ROMUALDA Skriňa s posúvacími dverami, biela, 180, ROMUALDA
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Skriňa s posúvacími dverami, sivá/čierna, 140, ROMUALDA Skriňa s posúvacími dverami, sivá/čierna, 140, ROMUALDA
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Skriňa s posúvacími dverami, dub wotan/biela, GABRIELA Skriňa s posúvacími dverami, dub wotan/biela, GABRIELA
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt

Šatníková skriňa na mieru

Nepochybnou výhodou výroby nábytku na mieru je, že bude vyzerať presne podľa vašich predstáv (teda ak máte dočinenie so šikovným stolárom). Splniť požiadavky zákazníka pri návrhu šatníkovej skrine je dôležité nielen čo sa týka vonkajšieho prevedenia, no najmä vnútornej organizácie úložných priestorov.

Keďže predstavy o skladovaní šiat a oblečenia sú individuálnou záležitosťou, možnosť vlastného návrhu ocení každý. Niekto totiž uprednostňuje aj niekoľko závesných tyčí, iný zase preferuje police, prípadne úložné boxy. Výhodou šatníkovej skrine na mieru je, že si môžete vytvoriť ľubovoľnú kombináciu vnútorných komponentov, a to pokojne aj v podkroví a v ďalších atypických priestoroch.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky