Screenové rolety majú výrazný termoregulačný efekt

26. mája 2016
Screenové rolety majú výrazný termoregulačný efekt

Stále viac populárnym systémom zatienenie sa dnes stávajú screenové rolety , a to ako vnútorné aj vonkajšie. Tento typ zatienenia je vysoko efektívnym riešením pre tých, ktorí chcú zamedziť prudkému slnečnému žiareniu alebo cudzím pohľadom, a pritom zostať v kontakte s vonkajším prostredím. Sú ideálnym filtrom ostrého slnečného svetla pre získanie príjemného prirodzeného svetla. A naopak pri pohľade z interiéru, vďaka svojej unikátnej transparentnosti, nebránia kvalitnému výhľadu von.

Ľahké materiály a vysoká pevnosť vytvárajú dokonalú ochranu proti UV žiareniu. Vďaka tejto svojej vlastnosti zabraňujú screenové rolety opotrebovaniu interiérového vybavenia, vrátane záclon a podlahových krytín. Vďaka kombinácii odolných materiálov sú veľmi trvanlivé a ľahko sa udržujú. 

Livrm after1.jpg

Výhody screenových roliet

  • sú schopné odrážať až 80% slnečného žiarenia, majú teda výrazný termoregulačný efekt
  • nebránia výhľadu von z budovy a zároveň vo vnútri zaisťujú dostatočné súkromie
  • hodia sa pre montáž na súkromné domy, byty, administratívne budovy a aj na moderné  záhradné pergoly a iné vonkajšie stavby
  • sú odolné voči vlhkosti aj výkyvom teplôt
  • ľahko sa udržujú, sú umývateľné
  • disponujú čiastočnou svetelnou priepustnosťou
  • dodávajú stavbám moderný a atraktívny vzhľad

S l1000.jpg

Z čoho sa vyrábajú

Materiálové zloženie roliet, to je sklené vlákno, PVC a polyester, ich robí veľmi odolné. Maximálna snaha je venovaná odolnosti voči slnečnému žiareniu. To zaisťuje voľba technickej tkaniny Soltis, Satine a pod. V prípade tkaniny Satin sa jedná o sklené vlákno potiahnuté PVC. V prípade tkaniny Soltis je to polyesterové vlákno, na ktorom je nanesená vrstva PVC. Farby roliet je potom možné vyberať podľa vzorkovníka RAL. Screenové látky môžu byť číre, v klasickom látkovom prevedení alebo vo forme zatemňujúce, takzvaná blackout forma.

U2 slider 1170 × 380 cable 03.jpg

Systém ovládania screenových roliet

Celkový komfort používania screenových roliet zaisťuje motorický pohon. Pomocou elektromotoru ovládate sťahovanie a navíjanie roliet. K dispozícii  máte diaľkové ovládanie alebo vypínač. Elektrický pohon môže byť navyše doplnený automatickým riadením. To zaisťuje fungovanie roliet podľa aktuálneho počasia. Má zabudované 2 čidlá, slnečné a veterné. Druhú variantu predstavuje manuálne ovládanie pomocou kľuky.

Sun screen blinds 500x500.jpg

Údržba a čistenie

Údržbu screenových roliet by mala vykonávať kvalifikovanú osoba. Čistenie by malo byť šetrné. Pri bežnom znečistení je vhodné jemné kefovanie, opláchnutie vodou alebo jemné vysatie pomocou vysávača. Na umývanie je nutné používať iba mydlový roztok. Užitie chemických prípravkov výrobcovia neodporúčajú.

Páčil sa Vám článok?
reklama: