Siete v oknách ochránia domácnosť pred nechcenými návštevníkmi

19. júla 2016
Siete v oknách ochránia domácnosť pred nechcenými návštevníkmi

Investovať do kvalitných sietí proti hmyzu sa oplatí. V opačnom prípade riskujeme, že budeme kupovať každý rok nové. Pri výbere dbáme na pevnú výplň a rám z materiálov, ktoré dobre znášajú veľké teplotné rozdiely, nepodliehajú vlhkosti ani korózii. 

Kupujeme siete

Oplatí sa zabezpečiť návštevu technika výroby či predajca, ktorý odporučí konkrétny typ siete a spôsob montáže.

Pred nákupom zistíme presné rozmery otvorov, v ktorých chceme siete mať. Rozhoduje tiež typ okna, dverí, ich tvar, materiál (plastové, drevené, hliníkové) a typ (posuvné, dvojkrídlové).

Opakovanú inštaláciu sieťok vždy na sezónu umožňujú otočné klipy na jej ráme. Do starších okien sa hodí uchytenie siete pružinovými kolíkmi alebo obrtlíkmi, ktoré vyžadujú navŕtanie siete do okenného rámu alebo montáž do ostenia.

Výplňou môže byť sieťovina zo sklolaminátového vlákna pokrytá plastom, zosilnená či protipeľová sieťovina, ktorú ocenia alergici. Rám sa vyrába z hliníkových valcovaných alebo extrudovaných profilov, z tvrdeného plastu i dreva. Mal by ladiť s okenným rámom a fasádou.

No aj kvalitný pevný rám siete sa môže časom skriviť, rám možno opatriť integrovanou kefkou, ktorá dotesní drobné nerovnosti medzi rámom, sieťou a oknom.

8139872178392834783925260143318075914331833211433185541_1438759826.jpg

Zadané pre okná

Pevná sieť sa inštaluje priamo na rám okna. Kotvenie otočnými háčikmi alebo tzv. Z-háčikmi nevyžadujú montážny zásah do rámu. Sieť nebráni pri zatváraní alebo otváraní okien. Ak sa potrebujeme dostať napríklad k sušiaku upevneného pod parapetom, dáme do okna rolovaciu sieť.

362069445_557.jpg

Inštalujeme ju do ostenia alebo priamo na rám okna. V takom prípade počítame s tým, že box mierne zasahuje do svetlosti okna.

Navíjanie siete zaisťuje pružina uložená v hriadeli, sieťovina na krajoch prechádza vodiacimi lištami často opatrenými tesniacimi kefami. Ovládame ju madlom, špagátom, ťahom za spodný profil (horizontálne typ) alebo bočný profil (vertikálny typ).

Veľké plochy

Posuvná sieť sa inštaluje do veľkoformátových okien a dverí.

V prípade dvojkrídlovej varianty rámu sa obe krídla ovládajú nezávisle na sebe.

Plisovaná sieť patrí medzi drahšie, vyzerá však veľmi elegantne, najmä v posuvných presklených stenách. Jej fixáciu zaisťuje magnet, v spodnej časti siete sa pre jej správne vedenie nachádza pásová reťaz. Vďaka nemu sieť zastavíme v akejkoľvek polohe (otvorená, polootvorené, zatvorená).

Plase antiinsecte home.jpg

Peľ neprejde

Antialergické siete proti peľu zadržia vďaka špeciálnej textilnej štruktúre až 90% peľových zŕn. Sieť poznáme podľa zosilnenej štruktúry a hustej sieťoviny. Zachyteného peľu sa zbavíme sprchou alebo vlhkou handričkou.

Pásy sieťových žalúzií sa po priechode vracajú do pôvodného uzamknutého tvaru, ľahko nimi prejde človek i zviera. 

Páčil sa Vám článok?
reklama: