Sklenené priečky- vyriešia nedostatok svetla v miestnosti

24. januára 2017
Sklenené priečky- vyriešia nedostatok svetla v miestnosti

Bez problémov ho môžete skombinovať s ľubovoľnými materiálmi, farebnými odtieňmi, a znesie sa aj s rôznymi štýlmi. Vďaka novým technologickým postupom (jedná sa o tzv. Kalenie alebo tiež tvrdenie) je sklo stále pevnejšie, takže sa z neho bežne vyrábajú dvere, steny, priečky, schody alebo zábradlie.

600 sq ft apartment tel aviv_1.jpg

Vyrieši nedostatok svetla v miestnosti

Vďaka skleneným prvkom vyriešite problém s nedostatkom svetla v miestnosti

Ďalšou nespornou výhodou je, že sklenené dvere napríklad do detskej izby síce poskytnú deťom súkromie, ale vy nestratíte prehľad o tom, čo sa za zatvorenými dverami deje.

Transparent glass wall and door for bathroom.jpg

Sklenený materiál môže tiež prebrať funkciu osvetlenia. Stačí na neho nalepiť  opasok z diód LED a sklo sa doslova rozžiari. To pôsobí efektne zvlášť na čelných nábytkových plochách a rôznych obkladových paneloch.

Glass kitchen countertop 600x380.jpg

Ľahko sa udržiava a je antialergénne

Niet pochýb o tom, že sklo je pomerne praktický materiál aj z hľadiska údržby. Väčšinou vám k jeho umytie postačí voda so saponátom, handričku, prípadne k tomu určené leštiace prípravky.

Vzhľadom k hladkému povrchu na ňom nezostávajú čiastočky nečistôt a prachu, preto ho ocenia vo svojich spálňach tiež alergici. Naviac je odolné voči teplu domácich spotrebičov, krbov, kúreniu a pod. Zároveň mu však neuškodí ani vlhké prostredie, napríklad v kúpeľni.

Glass_wall glass_partition_walls mcgill hufcor resized 600.png

Kalené sklo

Práve kalené čiže tvrdené sklo dokonale nahradí rôzne stavebné prvky. Z “obyčajného” skla po špeciálnych úpravách vznikne materiál, ktorý len tak nerozbijete. Ak sa vám to predsa len podarí, rozpadne sa na neostré “tupohranné” úlomky, o ktoré sa neporežete.

Jeho jedinou nevýhodou je fakt, že ho nemožno rezať ani doň vŕtať, takže je nutné vopred presne zmerať daný priestor. Na druhej strane ho môžete považovať za bezpečnostné, zvlášť keď dôjde pri výrobe k jeho vrstveniu. To je dôležité napríklad pri zhotovovaní schodov a zábradlí.

contemporary interior design

Páčil sa Vám článok?
reklama: