Sóda bikarbóna – jej nekonečné využitie pre zdravie

2. októbra 2017
Sóda bikarbóna – jej nekonečné využitie pre zdravie

Použitie jedlej sódy je nielen jednoduché ale aj praktické. Sóda bikarbóna je cenovo dostupná a môže poslúžiť v mnohých oblastiach života.

Tu je pár tipov ako ju správne využiť.

Pre zdravie

187803287_xs.jpg

Čistenie zubov

Zubná pasta vyrobená z jedlej sódy a 3% peroxidu vodíka je skvelou náhradou ku kupovanej paste bez fluóru. Môžete tiež len nasypať jedlu sódu na kefku s bežnou pastou, aby ste dosiahli lepšie výsledky. Ale mali by ste sa vyhnúť každodennému používaniu.

Svieži dych

Nasypte čajovú lyžičku do pol hrnčeka vody a zamiešajte. Zmes pretrepte v ústach a kloktajte. Potom ústa vypláchnite vodou. Všetky pachy sú neutralizované, nielen prekryté.

Soda ako peeling

Vyrobte si pastu z 3 dielov jedlej sódy a 1 dielu vody. S touto pastou jemne masírujte tvár krúživými pohybmi. Táto pasta je tak šetrná a účinná.

Dezodorant

Pastu, či prášok môžete použiť aj na vaše podpazušie pre neutralizáciu telesného pachu.

Pálenie záhy

Sóda bikarbóna je veľmi dobrý pomocník pri pálení záhy.

Pomocník pri poštípaní hmyzom a svrbenie

Pri poštípaní hmyzom použijeme pastu z jedlej sódy, ktorú natrieme na postihnuté miesto.

Zdravé vlasy

Nasypte si do dlani malé množstvo jedlej sódy spolu s obľúbeným šampónom. Umyte vlasy tak ako vždy a poriadne prepláchnite. Jedlá sóda pomôže odstrániť zvyšky vlasových produktov ako sú gély, laky a iné.

Čisté kefy a hrebene

Pre krásne a zdravé vlasy je potrebné sa starať aj o kefy a hrebene. Odstráňte mastnotu kief z vlasov v roztoku z čajovej lyžičky sódy rozpustenej v teplej vode. Nechajte niekoľko minút ponorené, opláchnite a nechajte uschnúť.

Do kúpeľa

Pridajte pol hrnčeka (klasicky 0,25l) do kúpeľa a sóda neutralizuje kyslosť kože, mastnotu a pot. Sóda bikarbóna vašu kožu tiež zjemní.

Zmäkčenie chodidiel

Rovnaký postup ako v predchádzajúcom bode platí aj pre nohy a prevažne pre nich. Pri kúpeli si jemne masírujte chodidlá jedlá sóda vám ich znateľne zjemní.

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Súvisiace príspevky
Komentáre