Stará tržnica v centre meste dostane nový šat

25. júna 2013
Stará tržnica v centre meste dostane nový šat

Okrem filmov a hudby tam návštevníci nájdu blšie trhy, požičovňu bicyklov či nabíjanie elektromobilov.

Bratislavský primátor Milan Ftáčnik podpísal nájomnú zmluvu s Alianciou Stará tržnica o dlhodobom prenájme priestorov Starej tržnice. Zmluva otvára možnosti lepšieho využívania potenciálu mestského historického objektu na sprístupnenie širokej verejnosti pri organizovaní rôznorodých podujatí s funkciami komunitného a kultúrneho mestského centra.

Kultúra, trhy, reštaurácia a nabíjanie elektromobilov

Ako informoval agentúru SITA hovorca Hlavného mesta SR Stano Ščepán, projekt smeruje aj k revitalizácii a modernizácii priestorov, pričom garantuje preinvestovanie 120-tisíc eur. Aliancia sa zaviazala, že nebude Starú tržnicu využívať na propagáciu politických strán a politických hnutí a nebude zaťažovať rozpočet hlavného mesta.

Aliancia plánuje do priestorov priniesť blšie či farmárske trhy cez víkend, tanečné vystúpenia, divadlo či filmy. Vzniknúť by tam mala aj požičovňa bicyklov, miesto pre nabíjanie elektromobilov či reštaurácia s ponukou jedál, ktoré spĺňajú kvality Slow Food. Chýbať nebude ani informačný bod pre Bratislavský kraj a iné služby.

Prenájom Starej Tržnice občianskemu združeniu Aliancia Stará tržnica schválili bratislavskí mestskí poslanci ešte 7. februára. Vtedy však poslanci neurčili výšku nájomného, čo zmluva vyžaduje. O zmluvných podmienkach teda bratislavskí poslanci rokovali koncom marca, zmluvné podmienky však neschválili a opäť sa k nim vrátili koncom apríla. To už bratislavskí mestskí poslanci schválili prenájom tržnice združeniu Aliancia Stará tržnica za jedno euro ročne.

Podmienkou bolo, aby sa združenie v zmluve sa zaviazalo, že nebude priestory tržnice využívať na verejné podujatia propagujúce politické strany či hnutia. Politické strany si budú môcť v tržnici zorganizovať iba uzavreté akcie, na ktoré nebude mať prístup verejnosť.

Pod drobnohľadom mesta

Do rekonštrukcie Starej tržnice Aliancia ročne investuje 120-tisíc eur, využiť ich môže aj na nákup technického vybavenia tržnice, ktoré bude potom vlastniť mesto. Podľa návrhu poslankyne Jarmily Tvrdej (KDH) musí združenie do rekonštrukcie investovať 70 percent z naplánovaných investícii, zvyšok potom môže využiť na nákup zariadenia.

O rekonštrukcii či zakúpení vybavenia bude rozhodovať po súhlase mesta správna rada v zložení námestníčka primátora Petra Nagyova-Džerengová, riaditeľ kancelárie primátora Ľubomír Andrassy a vedúci oddelenia nájmov nehnuteľností Ivan Krištof.

Na návrh predsedu mestského poslaneckého klubu SDKÚ-DS a Mosta-Híd Iva Nesrovnala vznikne ešte jeden kontrolný orgán – dozorná rada so zástupcami všetkých mestských poslaneckých klubov a platforiem v bratislavskom zastupiteľstve. Informácie z kontroly bude dozorná rada predkladať zastupiteľstvu.

NEPREHLIADNITE: Na zatepľovanie budov má ísť 11,5 milióna eur

Foto: SITA

Páčil sa Vám článok?
reklama: