Starajte sa správne o váš bazén

8. júna 2017
Starajte sa správne o váš bazén

Kúpacia sezóna je v plnom prúde a majitelia bazénov majú plné ruky práce.

 

Filtrovanie, čistenie a kontrolovanie bazéna totiž predchádza nepríjemným prekvapením.

Zbavte sa zákalu!

Ak nieje voda vo vašom bazéne krásne čistá potom je potrebné zistiť príčinu zákalu. Tieto príčiny môžu byť dve – príliš vysoké pH, alebo výskyt jemných mechanických nečistôt či organických zlúčenín. Najprv teda použite tester chlóru a pH – ak je pH príliš vysoké, môže dochádzať k zrážaniu malých čiastočiek anorganických látok.

  • Pokiaľ bude nameraná hodnota pH vyššia, použite prípravok na úpravu pH.
  • Pokiaľ bude pH v poriadku, použite vločkovač. Ten spôsobí zhluknutie malých čiastočiek do vločiek, ktoré sa ľahko zachytia na filtri.

Ako spoznáte, že máte v bazéne riasy?

Ako sa ich rýchlo zbaviť?

Klzké mazľavé dno, žltkastá farba a nevábny pach – to sú príznaky toho, že sa vo vašom bazéne usídlili riasy. Na boj s nimi sa vybavte účinným odstraňovačom rias, ktorý ich zahubí. Časť mŕtvych rias sa zachytí na filtri a zvyšok je potrebné odstrániť vyvločkovaním.

Pri častom využívaní bazéna počas horúcich dní je potrebné tvorbe rias predchádzať. Môžete vyskúšať tiež kombinovanú chémiu bazénov , ktorá zaisťuje dezinfekciu, vločkovanie nečistôt pri zakalení vody a likvidáciu rias.

Saltwater swimming pool.jpg

Zelená voda?

Voda vo vašom bazéne pripomína svojou farbou močiar? Na vine môžu byť vysoké teploty, veľké zaťaženie bazéna i búrkové počasie.

Čo s tým?

  • Najprv skontrolujte hodnotu pH. Ak sa odchyľuje od optimálnej hodnoty (7,0 – 7,4), použite prípravok na úpravu pH.
  • Preventívne použite chlórovací prípravok pre šokovú dezinfekciu vody. Ten zahubí riasy a baktérie, ktoré môžu spôsobovať sfarbenie.
  • Spustite bazénovú filtráciu. Ak je voda zakalená, použite naviac tiež vločkovač, vďaka ktorému drobné nečistoty ľahšie zachytíte.

318a72a7f22234896c8afebfce928d87.jpg

Páčil sa Vám článok?
reklama: