Stojanová lampa: Dizajnový kúsok, ktorý zútulní miestnosť a nezaberie priestor

3. júla 2018
Stojanová lampa: Dizajnový kúsok, ktorý zútulní miestnosť a nezaberie priestor

BRATISLAVA 3. júla 2018 (BJH/PR) – Stojanové svietidlá sú výborným kúskom zariadenia, ktoré by nemalo chýbať v žiadnej domácnosti. Slúžia nielen na osvetlenie tmavých rohov či navodenie príjemnej atmosféry. Pri správnej kombinácii s nábytkom a dekoráciami môže byť vysoká lampa dizajnovou dominantou vášho bytu.

Hrajte sa svetlom

Keďže stojanové lampy nepotrebujú upevnenie do podlahy, môžete ich premiestňovať a umiestňovať po celom interiéri. Ich výhodou je aj to, že na rozdiel od iných lámp si nevyžadujú stolík, na ktorý ich treba položiť, či poličku na prichytenie. Nemusíte dokonca ani sekať drážky a ťahať elektrické rozvody. Stačí mať iba k dispozícii voľnú zástrčku a lampu zapojiť.

Stojacie lampy sú obľúbené najmä v obývacích izbách, kde zvykneme tráviť veľa voľného času. A to najmä počas sychravého počasia. Ani vtedy však netreba zúfať, pretože takáto lampa je praktická predovšetkým tým, že poskytuje príjemne rozptýlené svetlo, a tak rozžiari aj daždivú jeseň.

Už dávno však neplatí, že tento typ svietidla musí byť výhradne iba v obývačke. Vďaka svojmu jednoduchému dizajnu sú vhodné aj do spálne, pracovne, kancelárie, ale zaujímavo vyniknú napríklad aj pri jedálenskom stole. Kým v kanceláriách využívame zväčša moderné, skôr industriálne ladené lampy, do spálne sa hodí skôr dizajnovejší kúsok, ktorý miestnosť zútulní.

3892217p1.jpg
Foto: www.feim.sk

Esteticky a ekonomicky

Samozrejme, výber lampy závisí od vkusu majiteľa a celkového rázu domácnosti. Nič však nepokazíte tým, ak svietidlo zladíte napríklad s farebnými vankúšmi na posteli či na pohovke v obývačke. Stojaca lampa tak krásne vynikne, a dokonca sa môže stať dominantou celej miestnosti. Perfektne a zároveň štýlovo pôsobí vysoká lampa aj pri kresle s knižnicou. Stačí sa už iba zababušiť do deky a ponoriť sa do nových knižných príbehov. Aby vám neušlo žiadne slovo, vyberte si stojaciu lampu s možnosťou natáčania. Svetlo si tak môžete nastaviť podľa vlastných potrieb, čo ocení aj váš zrak.

Aj moderná lampa však dokáže pôsobiť mäkko a navodiť intímnu atmosféru. Stačí ak si vyberiete stojanové svietidlo so stmievačom, vďaka ktorému si môžete korigovať intenzitu svetla. Oplatí sa investovať nielen do lampy ako takej, ale aj do samotného zdroja. Ideálnou voľbou sú LED žiarovky, ktoré sú energeticky úsporné a ktoré spĺňajú aj aktuálne vyhlášky. Netreba totiž zabúdať na to, že stojacia lampa by mala byť nielen estetický, ale zároveň aj ekonomický doplnok domácnosti.

Páčil sa Vám článok?