Štýly v osvetlení – Industriálny štýl

5. septembra 2017

BRATISLAVA 31. augusta 2017 (BJH/PR) – Industriálny alebo priemyselný štýl bývania vznikol postupne najmä na základe rekonštrukcií  objektov, ktoré pôvodne slúžili na celkom iné účely a ich následných adaptácií na obytné budovy. Išlo predovšetkým o opustené továrenské haly, zastaralé obchodné domy, staré školy a iné prevádzky.

Pri zariaďovaní interiéru v tomto štýle treba kombinovať “surové” staré pôvodné veci z továrenských hál – využívajú sa najmä kovové tienidlá, staré továrenské svietidlá, rôzne nadrozmerné súčiastky. Rovnako tak starožitné prvky s modernými povrchmi, najmä v kombinácii so sklom a nerezom. Vzhľad “továrenskej dielne” možno kombinovať s viacerými inými štýlmi od rustikálnych až po minimalistické, aj s kúskami nábytku vo vysokom lesku. Obyčajná čierna šnúra omotaná okolo neopracovaného kusu dreva – to je vyznačujúci prvok surovosti technického industriálneho štýlu. Toto si budete chcieť zavesiť nad váš jedálenský stôl. Plechové hrnce, surový betón, tehly, poškodená keramika, sklenené odmerky, všetko, čo by ste bežne považovali za odpad, sa šikovným dizajnérom podarí pretvoriť na okúzľujúce osvetlenie do súčasného bývania. Vhodnou kombináciou nábytku doplnenému vkusnými svietidlami v industriálnom technickom štýle si vytvoríte očarujúci moderný interiér aj u vás doma.

Ambience 4630467047.jpg
FEIM

Ide o mimoriadne úsporný spôsob bývania, preto by ste mali myslieť aj na šetrenie energie a využiť aj vo vašich industriálnych svietidlách úsporné LED žiarovky s retro dizajnom, tzv. „Edisonovky“, ktoré dokonale podtrhnú dokonalý dizajn svietidiel v industriálnom, vintage alebo retro dizajne.

Ambience 90049306_1.jpg
FEIM

Prostredníctvom vhodného výberu svietidiel do vášho interiéru je možné vyjadriť svoj vkus a realizovať vlastné riešenia s rôznymi možnosťami efektov, farieb a odtieňov. Správna svetelná atmosféra dokáže premeniť aj bežnú domácnosť na výnimočnú. Osvetľovacie produkty v industriálnom štýle dokážu viac než len priestor osvetliť. Sú nadčasové, oživia každý kút domu či bytu.

 

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky