Suchý vzduch vyriešite vkusným osviežovačom

9. novembra 2012
Suchý vzduch vyriešite vkusným osviežovačom

Pre náročnejších jedincov existujú domáce osviežovače vzduchu. Zručný domáci kutil si taký jednoduchý dokáže vyrobiť aj sám. Poradíme vám ako si jeden taký vyrobiť.

Prichádza zimné obdobie, pre ktoré je okrem iného vykurovanie obydlí. Každoročným problémom pri vykurovaní je suchý vzduch. Rýchlym a účinný spôsobom, ako tomuto neduhu predísť, je položenie nádoby s vodou na radiátor. Samozrejme nejde o esteticky ideálne riešenie, avšak účel splní. 

Pre náročnejších jedincov existujú domáce osviežovače vzduchu. Zručný domáci kutil si taký jednoduchý dokáže vyrobiť aj sám.

Ako na to

V kvetinárstve, záhradkárskych potrebách či akvaristike si zadovážte hlbokú plastovú nádobu. Tú následne obložte štiepaným prírodným kameňom. Ďalej budete potrebovať fontánové čerpadlo. Dbajte na potrebný prietok a výtlak.

Zvoľte si také čerpadlo, akú vysokú stenu budete stavať. Ak nebudete voliť stenu, tak čerpadlo môžete umiestniť do širokého a plytkého kvetináča. Čerpadlo v nádobe či kvetináči "zamaskujete" kameňmi, najlepšie sú okrúhliaky. Potom už stačí iba naliať vodu do nádoby s kameňmi a o svieži vzduch máte postarané.

Doporučovali by sme už od prvého zapnutia použiť "odvápňovač" vody, pretože po zhruba mesiaci používania bez neho, by ste mali všetky ozdobné kamene znehodnotené pôsobením vodného kameňa.

K príprave článku nás inšpiroval amazon.com.

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre