Tea tree olej nie je olej z čajovníka

22. mája 2016
Tea tree olej nie je olej z čajovníka

horných dýchacích ciest (naparovaním), tlmenie bolesti svalov a kĺbov, ošetrovanie hnisajúcej a inak poškodenej pokožky, hemoroidov, lokálnych infekcií, pri uštipnutí hmyzom, ošetrovanie vyrážok, akné, vriedkov, zarastených chĺpkov, drobných popálenín (aj od slnka), taktiež účinne likviduje bradavice vírus. pôvodu, hojí kiahne, plesne, psoriázu a dermatitídy, tlmí svrbenie, ošetrovanie preležanín, depilovanej pokožky, hnisavých ložísk, vlasovej pokožky a vlasov, dokonca ošetrovanie domácich zvierat.

A12ffc1c f980 42b9 ac05 a8d4ebb929b8.jpg

Olej z čajovníka čínskeho – zdravie a krása v jednom
Olej z čajovníka čínskeho má sladkastú chuť a používa sa predovšetkým pri príprave najrôznejších jedál. Olej má silné antibakteriálne, antiseptické a antimykotické účinky. Takže užívanie oleja slúži na ničenie baktérií, zníženie infekcií či liečbe plesní. Čajovník lekársky je zároveň zdrojom vzácnych látok – vitamínov B skupiny, vitamínu C, antioxidantov, minerálnych látok či bielkovín. Kaméliu čínsku tvorí aj kofeín, ktorý má výrazne povzbudzujúce účinky. Triesloviny, ktoré sa nachádzajú v čajovníku čínskom, zase posilňujú imunitný systém organizmu, regulujú krvný tlak a podporujú zdravie tráviaceho ústrojenstva. Mladé Aziatky užívajú olej z čajovníka čínskeho kvôli akné.

Tea tree oil.jpg

Čajovník čínsky obsahuje veľké množstvo vitamínu E
Podporuje prirodzenú regeneráciu pleti, zvyšuje účinnosť opaľovacích krémov až o 60% a účinkuje preventívne aj proti vzniku tzv. stareckých škvŕn. Olej z kamélie čínskej sa používa aj ako vlasový zábal a vďaka vôni sa pridáva aj do mydiel. Pravý čajovník je len jeden. Čajovník v pravom slova zmysle existuje len jeden a tým je čajovník čínsky. Tea tree olej, ktorý je často označovaný ako za olej z čajovníka, v skutočnosti obsahuje výťažok z inej rastliny. Jej názov je melaleuca alternifolia a tento strom nepochádza z Číny, ale jeho pôvod nie je ani v Ázii. Melaleuca alternifoila, z ktorej sa vyrába tea tree oil je symbolom Austrálie. Melaleuca alternifolia- to, prečo sa tea tree oil zamieňa za olej z čajovníka čínskeho je samotné objavenie melaleuca alternifolia Angličanmi. Títo objavitelia nešťastne pomenovali tea tree ako čajový strom, čo aj v súčasnosti vyvoláva komplikácie v rozlíšení olejov z pravého čajovníka čínskeho a tea tree oleja.

 

Páčil sa Vám článok?
reklama: