Tip: Ako na otravné komáre takmer zadarmo

28. júna 2013
Tip: Ako na otravné komáre takmer zadarmo

Ak už ste vyskúšali všemožné nástroje ako sa komárov zbaviť a nič nepomohlo, vyskúšajte náš tip.

Na pár dní sme si od otravného a bodavého hmyzu oddýchli, ale opäť sa blížia teplé, suché a slnečné dni, kedy sa na dotieravé komáre treba pripraviť. Dozaista nám dáte za pravdu, že letnú grilovačku či prácu v záhrade nepokazí nič viac ako keď so súmrakom do akcie nastúpi bzučiaci hmyz, ktorý nám nedá pokoj a má jediný cieľ, sať našu krv.

Existuje samozrejme množstvo spôsobov, ako sa proti nim brániť. Jedným sú určite repelenty, ktoré však nie vždy účinkujú podľa našich predstáv a navyše hrozne zapáchajú. Ďalším nástrojom sú rôzne sviečky či dymiace knôty, ktoré majú hmyz z nášho okolia vypudiť. Rovnako nie vždy bývajú účinné.

Ak už ste vyskúšali všemožné nástroje ako sa komárov zbaviť a nič nepomohlo, máme pre vás jeden skvelý tip takmer zadarmo. Možno ste sa s ním už stretli, ale ak nie stojí za vyskúšanie, možno práve toto bude to najlepšie a najúčinnejšie riešenie.

Čo budete potrebovať

  • 1 šálku asi tak 3dl vody
  • 1/4 šálky hnedého cukru
  • 1 gram droždia
  • 2 litrovú PET fľašu

Ako na to

Hnedý nasypte cukor do horúcej vody a dôkladne ho rozmiešajte, až pokiaľ sa úplne neroztopí. Sladkú tekutú zmes nechajte vychladnúť. Medzitým rozrežte PET fľašu na polovicu. Po vychladnutí tom cukrovú vodu nalejte do spodnej časti fľaše a pridajte droždie, stačí vložiť, netreba miešať ani drviť. Produkovaný oxid uhličitý bude priťahovať komáre.

Druhú, hornú polovicu fľaše, vložte hrdlom do dolnej časti fľaše a zlepte ich spolu lepiacou alebo izolačnou páskou ak je to potrebné.

Spodnú časť „pasce“ obmotajte nejakým čiernym materiálom, pričom hornú časť nechajte priehľadnú a umiestnite ju na miesto, kde sa zdržiavate.

Komáre uprednostňujú odpočinok na tmavom mieste a aj vy budete radi keď sa dostanú do tejto pasce. Samozrejme, pre vyššiu účinnosť môžete na miestach, kde sa pohybujete, rozmiestniť viacero pascí a budete mať konečne pokoj od dotieravého a bodavého hmyzu.

Ak ste si pascu podľa tohto návodu zhotovili,  podeľte sa s nami o vaše skúsenosti  v komentároch alebo na našom Facebooku.

Foto: SITA

Páčil sa Vám článok?
reklama: