Truhlica či starý kufor – nájdete im miesto?

24. júna 2020
Staré kufre
zdroj: gettyimages.com

V mnohých pivniciach a na povalách čaká truhlica na svoje objavenie. Možno aj vy patríte ku generácii, ktorá u svojich starých rodičov mala všetky poklady (nielen) na hranie skryté práve v nej. Nenechajte na ňu sadať prach. To platí aj pre staré kufre, ktoré taktiež ponúkajú dávku originality, ale aj praktickosti.

Truhlica do spálne, obývačky, chodby aj do záhrady

Nech už ju použijete na čokoľvek, jedno zostalo nezmenené aj po uplynutí stoviek rokov – úložné priestory. Môže poslúžiť na hračky, časopisy a knihy, periny, vianočné ozdoby, náradie, jednoducho na čokoľvek. V spálni preberie úlohu taburetky alebo nočného stolíka, v obývačke zastúpi konferenčný alebo príručný stolík.

Chodba sa stane domovom pre truhlicu vo variante skrinky na topánky, komody či príležitostného sedenia pri prezúvaní. Ani exteriér jej nie je cudzí. Na balkóne, terase alebo v záhrade, opäť dokáže prebrať niekoľko úloh. Výborne sa hodí do vintage i rustikálne zariadených domácností. Ďalšie vidiecke štýly majú taktiež zelenú.

Pravdou je, že aj v moderne a industriálne ladenom interiéri vyzerá atraktívne. Či už ako solitér, alebo ako nábytok korešpondujúci materiálovo. Na zladenie niekedy stačí iba zmena náteru, pozornosť namierená na kovové časti, kožené popruhy, ozdobné pánty a podobne. Ani ručná maľba a motivačný text či obľúbený citát nemusia byť krokom vedľa.

Pozrite si truhlice v týchto e-shopoch:

Drevená truhlica na sedenie aj v podobe stolíka

V minulosti slúžila malá či veľká truhlica tiež ako trezor, na ukrývanie cenností (vďaka zámku). Podľa toho, v akej miere a ako bola zdobená, vyjadrovala spoločenské postavenie rodiny. Dnes jej ozdobnosť udáva smer k štýlovému zariadeniu v interiéri. Domáce alebo exotické drevo, lakovaná, morená, “decoupage” – ktorá zapadne?

Staňte sa na chvíľu dizajnérmi, inšpirujte sa starými a overenými vecami so zárukou kvality a vneste do vášho domova vôňu tradície. Konferenčný stolík vyrobený z truhlice, malá lavica na sedenie či miesto na uskladnenie vína sú len jedny z možností. Tak čo, budete pokračovať v písaní jej príbehu?

Pozrite si aj tieto drevené truhlice:

TRUHLICA POPRAD - BOROVICA PATINA TRUHLICA POPRAD - BOROVICA PATINA
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
TRUHLICA MALCOLM KUF/90 - DUB CANYON MONUMENT / POTLAČ TRUHLICA MALCOLM KUF/90 - DUB CANYON MONUMENT / POTLAČ
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
TRUHLICA POPRAD - BIELY VOSK TRUHLICA POPRAD - BIELY VOSK
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
TRUHLICA INDIANA JKUF120 - DUB SUTTER TRUHLICA INDIANA JKUF120 - DUB SUTTER
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
TRUHLICA INDIANA JKUF120 - BOROVICA CANYON TRUHLICA INDIANA JKUF120 - BOROVICA CANYON
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt

Kufre so štítkom kreativita

Kufre sa stali akousi alternatívou truhlíc, pretože umožňovali praktickejšiu a ľahšiu manipuláciu s vecami (vyvinuli sa z truhlice nazývanej “cofano”). Na prenos slúžia dodnes, ibaže v obmenenej a často veľmi luxusnej podobe. Ak však siahnete po dobových kúskoch, dokážete vytvoriť viac ako len úložný priestor.

Stačí pridať konštrukciu a stolík či stôl je na svete. Rovnako tak polička alebo dokonca kreslo s operadlom. Rôzne rastliny a kvety môžu mať zrazu nový črepník, komoda štýlové zásuvky. Aj domáci maznáčikovia ho budú zbožňovať. Stačí pridať mäkkú výplň a pelech je na svete. Tak čo, kedy sa pustíte do realizácie?

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky