Ako ušetriť až 70 % vody? Poradíme!

7. júna 2017
Ako ušetriť až 70 % vody? Poradíme!

Ako ušetriť až 70 % vody

Riešenie prináša dizajnérsky návrh určený pre najväčšieho žrúta vody v domácnosti.Existuje množstvo rád a receptov, ako čo najlepšie šetriť vodu v domácnosti. Pri surfovaní po internete sme narazili na ďalší a vcelku zaujímavý spôsob ekonomického využitia a „recyklácie“  vody.

Jedna z množstva rád hovorí o dvojlitrovej plastovej fľaši umiestnenej v splachovacom systéme toalety. Pri každom spláchnutí by ste mali ušetriť dva litre vody. Toto však nie je to pravé orechové, pretože týmto spôsobom splachujete 2 až 3-krát viac.

Nový recept na šetrenie

Jeden z najnovších návrhov, o ktorom sa chceme podeliť je oveľa dômyselnejší. Na trhu sa objavilo elegantné a jednoduché dizajnérske riešenie, ktoré pracuje na špeciálny senzor, čím zabezpečuje aj vyššiu hygienickú ochranu.

Potom, ako si umyjeme ruky, voda z umývadla potečie priamo do záchodovej nádrže. Takýmto spôsobom je naozaj možné ušetriť až 70% vody spotrebovanej na toalete. Navyše nemusíme kontrolovať deti, či si umyli ruky, pretože bez toho jednoducho nemajú vodu potrebnú na spláchnutie.

Takéto WC viečka, sa dodávajú v dvoch variantoch. Prvý typ je integrované umývadlo, ktoré je vstavané do záchodu. Druhý model je veko zásobníka, ktoré má tvarovanú pokrievku ako drez umývadla.

Páčil sa Vám článok?
reklama: