Ušetrite a vyrobte si vlastný, unikátny taburet

12. novembra 2012
Ušetrite a vyrobte si vlastný, unikátny taburet

Aj vám sa prihodilo, že ste na návšteve, v televízii či v časopise videli nábytok, ktorý ste chceli k sebe domov? Hľadali ste však márne? Nenašli ste ho v žiadnej predajni ani v internetovom obchode?

Aj vám sa prihodilo, že ste na návšteve, v televízii či v časopise videli nábytok, ktorý ste chceli k sebe domov? Hľadali ste však márne? Nenašli ste ho v žiadnej predajni ani v internetovom obchode?

Možno práve preto, že existuje na svete iba jediný kus a jeho autorom je práve samotný majiteľ, ktorý si ho vlastnoručne zhotovil. Nuž a okrem toho, že vlastnou výrobou  možno ušetriť, budete mať doma aj originálny kus nábytku.  Námet ako si jeden taký, v tomto prípade taburet, vyrobiť vám teraz ponúkame.

Čo budete potrebovať

Na výrobu originálneho taburetu je potrebná drevená debna, v tomto prípade bola použitá stará od Coca-Coly; malý drevený stolík (dajú sa zohnať za pár eur vo výpredajoch), farebný sprej, tmavý lak, kus peny v rozmeroch debny, malý vankúš a kus ľubovoľnej textílie.

Ako na to

K stolíku pripevnite drevenú debnu a pre čo najlepšiu stabilitu použite naozaj dlhé skrutky. Nožičky nastriekajte vami zvolenou farbou v spreji, nechajte vyschnúť a potom nalakujte. Lakom pretrite aj drevenú debnu, aby oba kusy získali rovnaký odtieň.

Následne vložte do debny tvrdú penovú podložku a pripevnite. Navrch umiestnite malý vankúš prešitý zvolenou textíliou a tú zapravte pod penu, čím vytvoríte kompaktný dojem celému taburetu. A hotovo.

Čo poviete? Pohodlné a originálne zároveň.

Zdroj fotografií: cottage4c.com

Páčil sa Vám článok?
reklama: