Už nehľadajte ideálny nábytok, spojte si ho

18. marca 2013
Už nehľadajte ideálny nábytok, spojte si ho

Stačia vám k tomu štyri drevené nohy a dva pásy s prackami.

Nájsť ten správny kus nábytku do domácnosti býva niekedy poriadna fuška. Jeden je veľký, druhý nemá správnu farbu, tretí sa nepáči partnerovi. Hoci je v súčasnosti ponuka interiérového či exteriérového nábytku takmer nekonečne veľká, vždy sa nájdu prípady, kedy je výber toho pravého veľmi komplikovaný.

Ďalšou prekážkou pri hľadaní správneho sedenie, ktorá je oveľa prozaickejšia,  je napríklad stavba tela človeka, keď pre jedného je kreslo vyhovujúce, pre druhého takmer nemožné v ňom vydržať čo i len sekundu.

Nuž a v neposlednom rade je zásadným ukazovateľom pri výbere interiérového doplnku cena. A ako na potvoru, vždy to čo sa nám páči stojí najviac. Ale takto už v živote chodí.

Zatiaľ čo interiérovú dekoráciu alebo menší stolček na kávu dokážete vyrobiť bezproblémov svojpomocne, s kreslom či vyhovujúcejším sedákom to už tak jednoduché nie je. Niečo podobné zrejme vŕtalo v hlave aj Andreu Carullovi. Nuž a výsledkom jeho premýšľania je unikátne riešenie. Andreu prišiel so zaujímavým konceptom, ako zmeníte akýkoľvek starý či nový objekt na funkčný sedák.

Nápad, ktorý pomenoval "The Stooler" (sedák), je zariadenie pozostávajúce zo štyroch drevených  nôh a dva pásy so zaťahovacími prackami, u nás známe tiež ako "gurtňový pás". Pomocou tohto dômyselného a pritom veľmi jednoduchého zariadenia dokážete spraviť nábytok  z takmer čohokoľvek. Stačí ak do rozloženého zariadenia (viď. obrázok) vložíte fit loptu, malý stoh slamy, starú prepravku či balík novín a originálny nábytok je na svete.

NEPREHLIADNITE: Ďalšie zaujímavé tipy a rady ako si vylepšiť bývanie

Foto: utoopic.com

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre