reklama:

V Holandsku sa zubára báť nemusíte

21. februára 2013
reklama:
V Holandsku sa zubára báť nemusíte

Originálna dentálna klinika má pacientom spríjemniť pobyt u lekára.

Novodobá holandská architektúra je charakteristická futuristickou „fazónou”. Množstvo projektov z dielne tamojších architektov reprezentujú originálne a netradičné kreácie. Výnimkou tak nie je ani táto štýlová dentálna klinika. A čím je zaujímavá? No samozrejme svojim jedinečným dizajnom.

Známym faktom je, že väčšina ľudí sa pred návštevou u zubára necíti práve vo svojej koži. Spomeňte si na vlastné pocity a chvíle pred návštevou u dentistu. Určite sa vám v spomienkach vynorí nepríjemný pocit hraničiaci so strachom.

S účelom zníženia týchto nepríjemných pocitov a spríjemnenia pobytu pacienta v zubárskom kresle navrhli dizajnéri túto zubnú kliniku v Holandsku. Dizajnové štúdio, zodpovedné za premenu historickej budovy na zubnú kliniku so štyrmi ambulanciami dostalo neľahkú úlohu.

Mali priniesť riešenie na vytvorenie priestoru, ktorý vzbudzuje pokoj aj radosť. Nuž a ako to dopadlo už vidíte sami. Autori projektu prišli s naozaj sofistikovaným a netradičným riešením..

Ak ste pacient, to najlepšie čo môžete urobiť keď sedíte v kresle u zubára, je kochanie sa výhľadom. Keďže je klinika obklopená krásnou prírodou, stromami a bujnou vegetáciou tvoria základ jednotlivých ambulancií sklenené steny. Pohľad na okolitú prírodu tak pacientov v zubárskom kresle upokojuje. Pri výhľade tak pacienti nevnímajú prípadnú bolesť pri zákroku tak intenzívne.

NEPREHLIADNITE: Kancelárie, v ktorých by sme chceli sedieť

Foto: freshhome.com

reklama:
Páčil sa Vám článok?