V Japonsku bývajú aj zvieratá ako ľudia

17. apríla 2013
V Japonsku bývajú aj zvieratá ako ľudia

Nové trendy v zariaďovaní interiéru, ktoré zohľadňujú pohodlie domácich miláčikov.

V Japonsku, kde sa stále viac a viac mladých párov rozhoduje nemať vlastné deti a namiesto toho si vyberajú možnosť kúpy a starostlivosti o domáceho miláčika, prichádzajú nové trendy v zariaďovaní interiérov, ktoré zohľadňujú potreby a pohodlie mačiek aj psov.

Najčastejšími požiadavkami mladých ľudí je vytvorenie dostatočného priestoru so všetkým potrebným na hru či oddych pre štvornohých členov rodiny rovnako ako pre nich samotných.

Pre mačky sú to rôzne preliezačky, cestičky na prechod do všetkých izieb vo výške a priamo pod stropom, mačacie preklápacie okná, nenápadné domčeky na oddych úkryté v nábytku ale aj vonkajšie výbehy chránené pletivom, do ktorých sa dostanú cez špeciálne „mačacie okno“.

Mačací záchod dostáva v kúpeľni dokonca rovnako veľký priestor, ako záchod pre ľudí. Špeciálne ohrady z vonkajšej strany domu zabezpečia, aby mačky neutiekli, ale tiež ich chránia pred súbojmi s ostatnými mačacími susedmi alebo psami.

Psie búdy, teda vlastne domčeky pre psov sú takisto navrhované veľmi opatrne, aby spĺňali a uspokojovali všetky potreby ich štvornohých obyvateľov v rovnakej miere ako domy svojich ľudských majiteľov. Napríklad, umiestňovaním malých, resp. nízkych dverí medzi obývaciu izbu a predsieň ochránite vašich hostí od psa, ktorý rád na ľudí skáče, či rád uteká z domu.

Ďalšou vymoženosťou sú priezory v plote, aby psy na dvore ostali v kontakte aj s okolím a mali prehľad o dianí aj za plotom. Kúpeľne sú často vybavené aj menšou vaňou a ostatnými potrebami na kúpanie pre psov.

Ak aj vy považujete vášho psa či mačku za rovnako významného člena rodiny, nechajte sa inšpirovať priloženou galériou.

Máte doma nejaký netradičný príbytok pre svojho domáceho miláčika. Pochváľte sa ním na našom Facebooku.

NEPREHLIADNITE: Pozrite sa, ako sa bude možno bývať v novodobej arche

Foto: dornob.com

Páčil sa Vám článok?
reklama: