Váľanda s úložným priestorom môže byť veľmi praktická

7. novembra 2017
Váľanda s úložným priestorom môže byť veľmi praktická

Váľanda s úložným priestorom poskytuje pohodlie a praktickosť v jednom. Ešte vždy je obľúbenou súčasťou detských a študentských izieb, ale tiež chát a chalúp. Slúžiť tak môže na príležitostné aj každodenné spanie. Najmä v druhom prípade jej výber netreba podceňovať. 

Keďže kúpa postele je dlhodobou záležitosťou, vsadiť na kvalitu sa oplatí. O dobrom a spokojnom spánku totiž rozhodujú aj rozmery, stabilná konštrukcia a tvrdosť matraca. Váľanda s úložným priestorom je typ klasického lôžka, ktorý môže tento účel bez problémov spĺňať. Byť obozretní nie je na škodu. Lacná posteľ nie je istotou nočného komfortu.

Váľanda s úložným priestorom (zdroj: pinterest.com)

Čalúnená váľanda s úložným priestorom

Váľandy sú typické svojím čalúnením. Výrobcovia ponúkajú okrem typického pestrého vzoru poťahovej látky aj možnosť vybrať si vlastný motív podľa dostupného vzorkovníka a farebné prevedenie. U niektorých sa stretnete dokonca aj s voľbou pružinového alebo molitanového matraca.

Väčšinou však platí, že matrac, rošt, látka sú automaticky navolenou súčasťou, čo v podstate robí váľandy s úložným priestorom najlacnejšie spomedzi rôznych druhov kategórie postelí. Cena je výhodou, no mnohí ocenia aj prípadné bočné čalúnené steny, ktoré chránia človeka pred studenými stenami. Tie sú typické aj pre leňošky či otomany, ktoré v obdobnej verzii často pripomínajú váľandy. Výhodou je, že sa hodia aj do obývacích izieb.

Polohovateľná váľanda

Cena váľandy s úložným priestorom a možnosťou polohovania je už o niečo vyššia. Poväčšine ju využívajú najmä straší ľudia, ktorí v posteli trávia viac času. Kvalitný matrac (najmä taký, ktorý sa prispôsobí ohýbaniu roštu) je nutnou kombináciou špeciálneho roštu. Pamäťová pena je len ďalším plusom.

Elektricky či manuálne polohovateľná váľanda disponuje niekoľkými funkciami nastavenia hlavovej časti, no môže obsahovať aj funkciu relaxačnej polohy nôh. Doprajte si pohodlie vyberajte rozmery, ktoré zaručia komfort. Minimálne 90 cm čo sa šírky týka a aspoň o 25 cm viac ako je vaša výška. Váľanda s úložným priestorom 90×200 cm by mala byť postačujúca.

Znásobte úložné priestory (zdroj: pinterest.com)

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

🖊 Sklopné a rozkladacie postele zmestíte kamkoľvek
🖊 Jednolôžkové postele nestrácajú na zaujímavom dizajne
🖊 Leňošky sú ideálnym druhom nábytku na odpočinok a relax

Váľanda s úložným priestorom inšpirácie

Rôzne podoby úložných priestorov (zdroj: pinterest.com)

Záleží aj na dizajne? (zdroj: pinteerst.com)

Niektoré váľandy pripomínajú pohovky či otomany (zdroj: pinterest.com)

“Váľajte” sa aj v obývačke (zdroj: pinterest.com)

Váľanda s drevenou konštrukciou (zdroj: pinterest.com)

Aj kožená váľanda má svoje miesto v interiéri (zdroj: pinterest.com)

Sedenie vytvorené spojením váľandy a sedacieho vaku (zdroj: pinterest.com)

Aký tvar si vyberiete? (zdroj: pinterest.com)

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre