Vankúš ako doplnok vášho interiéru

25. februára 2016
Vankúš ako doplnok vášho interiéru

Potom si skúste pohrať s doplnkami do bytu.

Je to jednoduché, lacné a moderné ..

Vankúše a vankúšiky rôznych veľkostí, farieb i rozmerov sú jednoduchým, a stále veľmi vďačným doplnkom interiéru.

6a015433e2ad49970c017ee9d524c2970d.jpg

Ako dekorácia sa hodí prakticky všade a navyše z nich môžeme vytvoriť napríklad i neformálne sedenie.

 Vďaka vankúšom sa dá interiér ľahko zmeniť – je možné ich premiestniť, nakúpiť, vymeniť, prevliecť.. A všetko podľa našej fantázie.
Veľkou výhodou vankúšov je práve možnosť kedykoľvek na nich vymeniť poťahy.Môžeme si tak pohrať s farbami, vzormi i materiálom podľa ročného obdobia alebo podľa našej nálady.

Môžu mať rôzne tvary – tie najbežnejšie sú geometrické, pre deti sú napríklad v tvare mráčika, slniečka, kvetov a podobne.

59e2890b061660ba6999cbcebb4b4f1d.jpg

Ale nie je nutné upínať sa len na klasiku. V modernom interiéri sa krásne vynímajú napríklad vankúšiky so zaoblenými hranami. Obľúbené sú tiež dlhé vankúše na spanie, podobné ako pre kojace maminky.

Interior decorating with throw pillows creative designs 2.jpg

Aký materiál?

Náplň vankúšov volíme podľa ich typu a funkcie. Najčastejšie používané duté vlákno, pretože je ľahké, drží tvar, dobre sa udržiava a súčasne je ideálny pre alergikov. Vlákna môžu byť v tvare tyčiniek alebo guličiek ..

19575800f6ae44db06e782c957072e8a.jpg

Ďalšie poznáme náplne akrylátové alebo polyesterové vatelíny. Sú mäkké, držia tvar, dajú sa dobre prať, vyberáme však kvalitnejšie druhy.

Pomerne tvrdou náplňou sú polystyrénové guličky, ktorými sa plnia predovšetkým dekoratívne vankúše pevných tvarov, prípadne veľké vrecia, určené na sedenie.

Lacnejší variantom náplne je molitanová drť, tieto vankúšiky ale nie sú určené na spanie, ale skôr pre dekoráciu alebo ako doplnok k pohodlnejšiemu sedeniu.

1380b8_aaff67a1a5b44d8d9a79be6ed1edb01b.jpg

Prednosťou je ľahké spracovanie a objemnosť. Vankúše sú málo vzdušné, molitan má navyše časovo obmedzenú životnosť, neprospieva mu časté pranie.

Taktiež ďalšou výplňou je perie – je mäkké, nadýchané a ľahké. Jeho nevýhodou je prácnosť spracovania, a fakt, že nie je vhodné pre alergikov a ľudí, ktorí majú ťažkosti s dýchaním.

Plníme ho do silnej a pevnej látky.

 

Www.hdnicewallpapers.com

Všetky tieto náplne je možné kúpiť, vankúše si preto môžeme vyrobiť aj sami a vyhrať sa tak s našou fantáziou pri výbere tvaru a farby.

 

 

Páčil sa Vám článok?
reklama: