Vo Vysokých Tatrách postavia nové byty

11. februára 2013
Vo Vysokých Tatrách postavia nové byty

Mesto zvažuje viac prostriedkov investovať do ciest, chodníkov a parkovísk.Mesto Vysoké Tatry začne v tomto roku s výstavbou ďalších dvoch bytových domov na sídlisku v Tatranskej Lomnici. V domoch Breza a Borovica pribudne spolu 48 bytov, po 24 v každej bytovke.

Na výstavbu domov získalo mesto úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania a dotáciu z ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja v celkovej výške 1,85 mil. eur. „Byty by mali byť dokončené najneskôr v júli 2014,“ uviedol na dnešnej tlačovej besede v Starom Smokovci primátor Vysokých Tatier Ján Mokoš. V oboch domoch bude najviac dvojizbových bytov, o ktoré je v Tatrách najväčší záujem.

V Tatranskej Lomnici má mesto Vysoké Tatry ešte k dispozícii pozemok, kde môžu vyrásť ďalšie dve bytovky, kde by mohlo pribudnúť ďalších 48 bytov. Týmito nehnuteľnosťami mesto pravdepodobne na istý čas utlmí výstavbu bytov v meste.

„Niektorí poslanci navrhujú, že by sme mali na určitý čas utlmiť výstavbu bytov, nehovorím, že úplne zastaviť, a viac investícií dať do infraštruktúry ako cesty, parkoviská a chodníky,“ uviedol primátor. Za posledných približne osem rokov postavilo mesto približne 140 bytov v lokalitách Horný, Nový a Dolný Smokovec a v Tatranskej Lomnici.

Najviac bytov vyrástlo v Tatranskej Lomnici, kde je o ne aj najväčší záujem. Zvýšený záujem o byty je aj vo Vyšných Hágoch, tu však mesto nemá k dispozícii pozemky vhodné na výstavbu bytov. Momentálne mesto eviduje asi 180 žiadostí o pridelenie mestského nájomného bytu. Prevláda záujem o dvoj- a jednoizbové byty.

Naposledy v roku 2012 mesto Vysoké Tatry odovzdalo do užívania bytový dom Zdravie II v Hornom Smokovci s 29 bytmi. Tento dom prihlásilo mesto do súťaže Progresívne, cenovo dostupné bývanie. Súčasťou bytového domu je aj desať garážových boxov, čím mesto vyriešilo parkovanie obyvateľov tejto bytovky.

Tento rok plánuje mesto pri tejto bytovke vybudovať plochu na komunálny odpad zabezpečenú proti medveďom. Práve obyvatelia tejto lokality sa asi najčastejšie stretávajú s neželanými návštevami medveďov v kontajneroch.

NEPREHLIADNITE: Najväčšie slovenské sídlisko sa možno rozrastie

Páčil sa Vám článok?
reklama: