Všestranné využitie kokosového oleja

22. marca 2016
Všestranné využitie kokosového oleja

Získava sa lisovaním dužiny a je bežne k zohnaniu v predajniach so zdravou výživou a tých lepších drogériách.

2016 03 10 1457633472 7768299 coconutoil.jpg

 

Rozhodne sa oplatí zainvestovať a kúpiť ten, ktorý má na obale uvedené BIO (z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva) a je lisovaný za studena (uchová si vitamíny a antioxidačné látky), v tom najlepšom prípade môžeme ešte siahnuť po produkte s certifikátom FairTrade.

Kokosový olej je jedlým olejom a má naozaj výnimočné vlastnosti. Má lahodnú vôňu, chuť aj konzistenciu. Veľa sa používa pri výrobe kozmetiky, ale aj samotný je výborný pre ošetrovanie pleti a vlasov. Intenzívne hydratuje, chráni a regeneruje, niektorí ho používajú ako ochranu pred slnkom.

Benefits of using coconut oil for hair.jpg

Kokosový olej je skvelou alternatívou pre telo, môžu ho na svoju pokožku používať aj citlivý ľudia ako atopici a alegrici, dokonca aj bábätká. Kokosový olej skvele nahradí všetky predražené mastičky z lekárne.

Kokosový olej sa dá použiť takisto na varenie, pečenie a prípravy RAW pokrmov. Vitariáni ho vo veľkom využívajú pri príprave dezertov a múčnikov, ale tiež je vhodný na vyprážanie pre ostatných ľudí.

Fullsize.jpg

Dokonca je vhodný aj pre vašich domácich miláčikov. Ak má ťažkosti so suchou a podráždenou pokožkou, s popraskanou kožou na labkách (napr. v zime kvôli mrazom alebo kvôli posypovej soli na uliciach) alebo so svrbením pokožky, potom kokosový olej je tou správnou voľbou. Môžete ho používať aj ako doplnok stravy pre povzbudenie imunity, zlepšenie kvality srsti i pre vyživenie kĺbov.

Páčil sa Vám článok?
reklama: