Vyberte správne svetlo a farby – 5. časť

29. januára 2013
Vyberte správne svetlo a farby – 5. časť

Uzatvárame náš miniseriál na tému Feng Shui a detská izba. Tentoraz o svetlách a farbách.

Po štyroch častiach, kde sme vám postupne predstavili, ako riešiť priestorové usporiadanie detskej izby podľa Feng Shui, je tu posledný, piaty diel. Tentoraz sa budeme venovať osvetleniu a farebnosti izbičky.  

Rada v štýle Feng Shui znie:  V strede stropu detskej izby zaveste luster, v študijnej zóne zase nesmie chýbať stolová lampa. V blízkosti lôžka (na strane skrine alebo pri hlave), skúste umiestniť len jemné nočné svetlo, ktoré môže dieťa kedykoľvek dosiahnuť a zapáliť.

Priaznivé účinky na psychiku dáva zelenkavé a žltasté svetlo, môžete ho docieliť napríklad farebným tienidlom. Pracovné svetlá musia byť neutrálnej farby, umiestnené na pracovnej doske. Ak majú tienidlo, to by malo byť nepriehľadné s bezfarebnou žiarovkou.

Detská izba má byť na rozdiel od spálne dospelých v žiarivých pestrých farbách. Pri výbere farieb sa riaďte jasnými farbami, ale majte na pamäti aj temperament svojho dieťaťa.

Ak je vaše dieťa pomalšie a pokojnejšie, vyberte mu do izby aktívne sýte farby a živé vzory. Izba pre nadmerne živé a hyperaktívne deti by mala byť naopak v neutrálnejších, jednoduchých farbách, maximálne v dvoch odtieňoch. Vyvarujte sa farebným grafikám a vzorom, či už pri tapetách, záclonách, závesoch alebo čalúnenom nábytku.

Foto: trendzona.sk

Páčil sa Vám článok?
reklama: