Ako si vybrať odolný nábytok na záhradu

15. mája 2016
Ako si vybrať odolný nábytok na záhradu

Na materiáloch záleží

Záhradný nábytok môžete vyberať z mnohých materiálov. Vyhýbať sa nemusíte ocele ani kvalitnému plastu. Milovníci prírodných materiálov stavia na drevo a prírodné výplety. Medzi najpopulárnejšie materiály však patrí bezkonkurenčne hliník. Nielenže je dostatočne odolný, ale zároveň neváži toľko, čo jeho oceľové náprotivky. To oceníte najmä pri častom prenášaní záhradného nábytku. Najdôležitejšie informácie ale nájdete inde ako pri pohľade na váš vytúžený kúsok, a to na príbalovom letáku. Zistite si včas, či je nábytok určený pre vonkajšie použitie a aká je jeho maximálna nosnosť. Práve tieto dve charakteristiky určujú, koľko váš nábytok vydrží.

Outdoor garden furniture 4.jpg

Odolný ratan

Ratanu nerobí dobre voda a vlhkosť, aj keď vyzerá na záhrade či balkóne skvostne. Ak si neviete záhradu bez ratanu predstaviť, skúste jeho imitáciu. Na výrobu vonkajšieho nábytku z falošného ratanu sa využívajú prúty z umelej hmoty, ktoré nie sú na údržbu vôbec náročné. Nábytok má navyše oceľovú alebo hliníkovú konštrukciu, ktorá  zvyšuje odolnosť nábytku.

Rattan garden furniture bridgman style.jpg

Nábytok, ktorý šetrí miesto

Skladacie stolíky a stoličky sú známe hádam každému majiteľovi balkóna či malej záhrady. Riešia problém s nedostatkom miesta. Ocenia ho ale aj tí, ktorí s priestorom nebojujú. Skladací nábytok sa ľahko upratuje stranou, keď počasie zrovna nepraje, čím tiež predĺžite jeho životnosť. Na skladacie stolíky a stoličky si kúpte háčik, na ktorý ich v núdzi zavesíte. Alebo siahnite po nábytku, ktorý stačí zložiť na seba.

0.jpg

Posedenie na mäkkom

Ani u záhradného nábytku sa nemusíte báť vyhýbať poťahu . Okrem kombinácie hliníkovej konštrukcie s umelou tkaninou môžete siahnuť aj po klasickom podsedáku. Ten by mal byť  z kvalitného, odopínacieho materiálu, ktorý možno ľahko zložiť a ešte ľahšie preprať. Kreslá s polstrovaním vyberajte len také, ktoré sú ľahké na údržbu. Mala by vám k nej stačiť obyčajná handrička.

81 0243134lchbo209773.jpg

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre