Vyrobte si dekorácie do bytu za pár eur

18. decembra 2012
Vyrobte si dekorácie do bytu za pár eur

Na vianočnú výzdobu stačí za hrsť dobrých nápadov, pár šikovných rúk a pár drobných.

S blížiacimi sa Vianocami sa na nás z každej strany valí druhá vlna finančnej krízy. Nenechajte si ňou pokaziť sviatky. Ukážeme vám, že na vianočnú výzdobu v byte stačí za hrsť dobrých nápadov, štipka fantázie, pár šikovných rúk a zopár drobných.

V štýle menej je niekedy viac a za málo peňazí veľa muziky pre nás za jedno dopoludnie vyzdobila byt interiérová dizajnérka Zuzka Lukáčová. Dopredu upiekla medovníčky a na nákup zašla do hypermarketu. Výzdoba v takomto duchu je dostupná naozaj pre každého. ####2l####

Dekorácia na stôl

Zuzana sa snažila využiť čo najviac doplnkov, ktoré už majiteľka bytu mala. V tomto prípade použila drevený podnos. Do jeho stredu umiestnila veľkú hrubú sviečku. Okolo nej poukladala borovicové a smrekové šišky nazbierané v lese. Celú dekoráciu dozdobila medovníčkami.

Originálne lampy

V hypermarkete Zuzana natrafila na zelené lykové kvetináče (1,20 €/ks). Otočila ich hore dnom, prevliekla cez ne bielu stužku. Jeden koniec stužky prevliekla cez vnútro lampy. Na druhý koniec stužky uviazala mašličku, na ktorú zavesila medovníček. Jednoduché, originálne, efektné!

Bohatý, lacný stromček

Vianočný stromček sa dá ozdobiť naozaj lacno (použite umelý, ktorý už máte niekoľko rokov, ak chcete živý, bude to vaša jediná väčšia investícia). Stačia len tri typy ozdôb.

Najprv naň rozvešajte obyčajné biele žiarovky (alebo aké máte). Potom pridajte medovníčky, zavesené na bielej stužke (1,55 € meter, galantéria). Poslednou ozdobou sú obyčajné biele papierové cukrárenské košíčky (0,99 €/100 ks).####3r####

Zuzana priložila dvojicu košíčkov dnom k sebe, zošila ich dlhšou bielou nitkou, ktorej časť nechala na zavesenie. Na vrcholci je zavesený biely anjelik, ktorého už majiteľka mala. Môžete ho nahradiť hviezdou alebo inou ozdobou, ktorú určite opatrujete v škatuli so starými ozdobami. Stromček vyzerá originálne a dizajnovo.

Vianočný veniec

Nemusíte sa trápiť zložitými postupmi. Stačí poukladať konáriky z jedličky spolu so vždyzelenou cezmínou na strieborný podnos. Do stredu poukladať šišky, po stranách pomaranče (citrusy) zdobené klinčekmi a kúsky škorice. Na šišky uložiť medovníčky. Voňavé a podmanivé! Celý článok si môžete prečítať tu.

Zdroj fotografií: Môj dom

Páčil sa Vám článok?
reklama: