Vyskúšajte polohovateľné záhradné kreslo!

9. augusta 2019
Polohovateľné záhradné kreslo

Relax pri bazéne či na terase je na nezaplatenie. Nad vami horúce slnko, v jednej ruke kniha, v druhej chladný osviežujúci nápoj. K dokonalému odpočinku vám predsa ešte niečo chýba – pohodlné záhradné kreslo a ešte k tomu s možnosťou polohovania. Inšpirujte sa.

Ak si chcete zaobstarať záhradné kreslo, dbajte na zopár dôležitých vecí. Netreba pozerať iba na cenu, ale aj na iné dôležité vlastnosti. Ak si chcete v kresle naozaj dobre oddýchnuť, mali by ste vyberať zodpovedne. Prinášame vám niekoľko tipov, ako vybrať záhradné kreslo tak, aby ste so svojou kúpou boli spokojní nielen vy, ale aj celá vaša rodina.

Dokonalý relax v záhradnom kresle

Ergonómia Ak od kresla očakávate maximálne pohodlie, ergonómia je presne to, na čo si dajte pozor. Kreslá, ktoré viete polohovať, dokážu byť vhodným spoločníkom pri rôznych činnostiach. Ak si potrebujete oddýchnuť a trochu si poležať, nie je problém. Ale čo ak si budete chcieť prečítať rozčítanú knihu? V ležatej polohe to nie je najpríjemnejšie. Ergonomické kreslá sa dokážu rýchlo a flexibilne meniť podľa vašich požiadaviek. Dnes je ergonnómia ešte na vyššej úrovni, a tak sa okrem chrbtovej časti dajú polohovať aj spodné časti kresla.

Dĺžka Pri výbere kresla je dôležité zohľadniť jeho dĺžku. Nemôže byť nič horšie, ako keď si kúpite nevyhovujúco krátke kreslo a nebudete si tak môcť kvalitne odpočinúť. Ak je kreslo dostatočne dlhé, dokážu ho plnohodnotne využiť všetci členovia rodiny. Optimálna dĺžka je 150 -170 cm a šírka cca 90 cm. Myslite aj na kvalitu pri ležaní. Pohodlné kreslo spoznáte podľa toho, že má medzi priečkami malé medzery. Ak chcete naozaj veľké kreslo – môžete vyskúšať záhradné postele. Pre záhradné postele je typické luxusné spracovanie a veľký rozmer.

Presun Musíte myslieť na to, či bude mať kreslo pevne určené miesto alebo ho budete chcieť presúvať, a ako často. Niektoré kreslá sú vybavené kolieskami, pre maximálne pohodlie a ľahkosť presúvania.

Uskladnenie Myslite taktiež na uskladnenie kresla mimo sezóny. Na čas, kedy nebudete kreslo aktívne využívať, je dobré vyčleniť mu patričné miesto. Je vhodné kupovať kreslo, ktoré ľahko zložíte alebo dokonca čo najviac zložíte, aby zabralo minimum miesta.

Záruka Pri kúpe si preverte, aká je na kreslo záruka. Záhradný nábytok nie je vec, ktorá sa kupuje na jednu sezónu a tak investujte do kvality. Základná záruka tovaru je 2 roky, ale nájdete aj záhradný nábytok, kreslá, so zárukou 5 rokov.

Materiál záhradného kresla Každý materiál, či už prírodný alebo umelý, má svoje čaro, plusy aj mínusy. Posledné trendy ukazujú, že zákazníkov očarili ratanové kreslá. Najstaršie používaným materiálom je drevo. Prírodný materiál veľmi obľúbený pre svoj vzhľad. Exotické drevá vám zaručia dlhotrvajúcu kvalitu, pevnosť či krásnu kresbu dreva. Drevo je prírodný materiál a tak je aj údržba trocha náročnejšia. Vyžaduje si pravidelnú impregnáciu ochrannými olejmi. Ak si zvolíte iný materiál, napríklad plast, kov či umelý ratan, nebudete mať kreslo čisto prírodného vzhľadu, ale údržba bude veľmi jednoduchá. Kreslá z týchto materiálov sú praktické a tak ich stačí občas umyť vodou.

Pohodlné záhradné kreslá s možnosťou polohovania (zdroj: pinterest.com)

Poduška záhradného kresla Poduška na kreslo je doplnkový tovar, ale nie o menej dôležitý, ako vlastnosti kresla samotného. Mať kreslo s poduškou je komfortné riešenie. Doprajete si tak relax v čo najvyššej miere. Budete mať pohodlie pri ležaní, aj pri čítaní knihy. Vyhnete sa tak otláčaniu či celkovému nepohodliu pri využívaní kresla.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Páčil sa Vám článok?