Vytvorte si krajšie bývanie spojením starého a nového

23. februára 2018
Krajšie bývanie

Vytvoriť si krajšie bývanie znie ako jednoducho realizovateľný nápad. A často aj je. Niekedy totiž stačí iba zmeniť doplnky, oživiť či utlmiť farby, vymeniť nábytok. No stáva sa i to, že tieto kroky nie sú postačujúce. Ak uvažujete nad rekonštrukciou alebo dokonca zmenou celkovej architektúry, skúste spojiť čaro histórie s futuristickým dizajnom. 

Takéto architektonické prepojenie je nepochybne zaujímavým vizuálnym riešením, no nie každý ho považuje za atraktívne. Ak však i vy patríte medzi nadšencov kombinácie tradičného a moderného, máte radi klasické prírodné materiály doplnené o čisté línie, pozrite si nevšedné inšpirácie na krajšie bývanie.

Kameň a čisté línie sa k sebe hodia (zdroj: pinterest.com)

Architektúra, ktorá spája minulosť a budúcnosť

Spojenie architektúry spred niekoľkých storočí s tou súčasnou nie je pritom žiadnou novinkou. Je však pravdou, že i dnes sa ešte stále nájdu jej kritici. Príkladom na takéto vyjadrenie nesúhlasu je i francúzska pyramída v Louvri. Aj keď ide o jeden z typických symbolov Paríža, výrazne sa odlišuje od pôvodnej architektúry Louvru nesúcej prvky renesancie, klasicizmu a baroka.

Naproti tomu sklenené štvorce pyramídy v centre námestia Louvru predstavujú ultramoderný prvok, ktorý tvorí dominantu, i keď sa nachádza v historickom a monumentálnom “palácovom komplexe”. Niektorí hovoria o úspešnom zlúčení starého a nového, iní zase túto kontrapozíciu architektonických štýlov nemôžu prekusnúť.

Nápady na krajšie bývanie

Kúpili ste starší dom a hodláte ho prerobiť do novej podoby? Čo tak skĺbiť jeho pôvodný dizajn s modernými architektonickými prvkami? Namiesto fasády môžete napríklad použiť obloženie z kameňa alebo tehál, pričom okná a dvere necháte dýchať minimalizmom.

I moderná prístavba k nehnuteľnosti s dávnou históriou môže mať atraktívny výsledok. V rovnakom duchu sa dá naprojektovať i novostavba. Ak sa pustíte do tejto esteticky nevšednej kombinácie, nezabudnite, že by ste jej mali prispôsobiť i interiér. Vyváženosť a zladenie je totiž pre krajšie bývanie dôležité, a to i v tomto prípade.

Krajšie bývanie v kombinácii moderného a tradičného štýlu (zdroj: pinterest.com)

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

🖊 Prúžky a pásiky v interiéri
🖊 Baroko a bývanie
🖊 Dekoratívny kameň – ako ho využiť v interiéri?
🖊 Rustikálny nábytok pre nadšencov dobového vzhľadu

Krajšie bývanie inšpirácie

Čo poviete na takúto prístavbu? (zdroj: pinterest.com)

Brali by ste takúto prechodovú časť v rámci domu? (zdroj: pinterest.com)

Podoba stodoly a moderný dizajn (zdroj: pinterest.com)

Aké materiály použiť? (zdroj: pinterest.com)

Nadčasová kombinácia? (zdroj: pinterest.com)

Pôsobivý dizajn (zdroj: pinterest.com)

Vchody dýchajúce históriou i súčasnosťou (zdroj: pinterest.com)

Moderno-tradičné terasy vytvárajú krajšie bývanie (zdroj: pinterest.com)

Minimalistický dizajn okien a tradičná architektúra (zdroj: pinterest.com)

Staré a nové v jednom (zdroj: pinterest.com)

Moderná prístavba v presklenom variante (zdroj: pinterest.com)

Vzhľad, ktorý zaujme (zdroj: pinterest.com)

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre