reklama:

Využite bylinky v domácnosti

21. júla 2016
reklama:
Využite bylinky v domácnosti

Bylinky a koreniny môžu byť použité mnohými a rôznymi spôsobmi a užitočnými vo vašej domácnosti inak ako je vylepšenie vašej chuti pokrmov.

Čistenie podláh.

Vo svojej pravidelnej zmesi octu a tekutého mydla, pridajte trochu bylinného čaju a vaše podlahy budú žiariť. Pre drevené podlahy zvolte čaj, ktorý zodpovedá farebnému odtieňu podlahy.

Herbs.jpg

Niečo proti moliam.

V miske rozdrvte 3-4 škoricových tyčiniek, pridajte pol šálky klinčeka a ½ šálky čierneho korenia, premiešajte zmes a naplňte bavlnené vrecúška, dajte do šatníku a zásuviek šatníka.

Komáre.

Komáre neznášajú vôňu rozmarínu, a preto sa odporúča, aby počas sezóny týchto predátorov ste ho mali vždy po ruke.

Rosemary.jpg

Na čistenie odpadu.

Miešajte ¼ šálky soli, ¼ šálky jedlej sódy a citrónovú šťavu. Zmes dajte do odpadu spolu so šálkou vody , nechajte pôsobiť po dobu piatich minút a 30 sekúnd nechajte vodu pustenú potom.

Keď vás trápia lupiny.

Zabudnite na drahé prípravky a šampón proti lupinám, všetko, čo potrebujete, sú rastliny, ktoré máte pravdepodobne vo vašej kuchyni. Najlepší liek na lupiny je olivový olej, ku ktorému sa pridá trochu soli a kurkumy. S touto zmesou masírujte vlasy a nechajte pôsobiť po dobu jednej hodiny, potom opláchnite a umyte šampónom ako obvykle.

Ako upokojiť žalúdok.

Z rannú nevoľnosť, nevoľnosti spôsobenej chemoterapiou alebo cestovaním.. Zázvor je najlepší liek. Najjednoduchší spôsob, ako ho používať, je, že pol lyžičky zázvorového prášku sa rozpustí v šálke horúcej vody a vypiť ako čaj.

Ginger tea10.jpg

 

reklama:
Páčil sa Vám článok?