Vyvarujte sa odtlačkov prstov na nábytku

8. mája 2016
Vyvarujte sa odtlačkov prstov na nábytku

Akryláty chránia matné povrchy

Matné povrchy patria v súčasnosti k najvyhľadávanejšími. Maty dokážu pôsobivým spôsobom zjemniť odtiene farieb a navyše eliminujú odlesky svetla, vďaka čomu vyzerajú vždy rovnako a nepremietajú sa na ne odrazy svetiel alebo predmetov. Pôsobia príjemne na pohľad, a sú veľmi hebké aj na dotyk.

Trachea_novika_t.acrylic_mat_odstin_sedy_londyn_foto_zdroj_trachea.jpg

Ak zvolíte nábytkové dvierka s tým správnym povrchom, tak sa nemusíte vôbec báť matných dekorov dotknúť. Na moderných matných akrylátových materiáloch žiadne odtlačky po suchých a dokonca ani mokrých rukách nezostávajú.

Akryláty sa vyznačujú zdravotnou nezávadnosťou aj vysokou odolnosťou voči vlhkosti i vysokým teplotám, takže sú priamo predurčené napríklad pre použitie v kuchyniach či kúpeľniach.

Dokonalý lesk bez vád

Vďaka moderným postupom sa nemusíme obávať ani nadmerného usadzovania prachu na lakovanom povrchu. Keď je lakovaný nábytok počas finálnej výroby zbavený elektrostatického náboja, stáva sa pre prach nezaujímavým. Antistatické vlastnosti tak pomáhajú nielen znížiť usadzovanie prachu, ale tiež bránia odtlačkom prstov. Pri nákupe nového nábytku sa nezabudnite opýtať na túto funkčnú stránku.

Metallic paint.jpg

Ďalšou možnosťou úpravy lakovaného povrchu je opatrenie metalickým lakom. Ten je na povrchu nábytku praktický v tom, že na vysokom lesku nie sú zrejmé miesta dotyku a nenájdete na ňom odtlačky.  Zvoliť môžete takú farbu, ktorá najlepšie doplní celkový vzhľad vášho interiéru

Pieskované sklo

Sklenené dvere sú jedinečným dizajnovým doplnkom. Vyzerajú skvele, zlepšujú presvetlenie interiéru a tým ho zväčšujú alebo pomáhajú priviesť svetlo tam, kde nie je okno. Priehľadné dvere ale nie sú vždy vhodné. Ako vhodným variantom proti číremu sklu je pieskované sklo. No to má povesť materiálu s veľmi zlou údržbou.

Sandblasted glass.jpg

Ale vďaka nano technológii sa ich už nemusíme báť. U pieskovaného skla, ktoré vzniká tak, že sa klasické číre sklo vystaví prúdu špeciálneho jemného piesku s prímesou veľmi malých hliníkových častíc, ktoré v ňom vytvára nepatrné priehlbiny, je dôležitá finálna povrchová úprava nano lakom. Ten na pieskovanom dekore vytvorí dokonale hladký povrch, takže sklo chráni pred usadzovaním nečistôt a tiež eliminuje zachytávanie odtlačkov prstov.

Čisté dvere bez odtlačkov

Pri výbere dverí sa zaujímajte o to, či je ich povrchový materiál pripravený s vami žiť v domácnosti a odolávať každodennému fungovaniu bez toho, aby ho neustále ohrozovali nevzhľadné šmuhy a odtlačky. Napríklad povrch s technológiou SOLO 3D veľmi verne imituje trojrozmernú štruktúru dreva aj so všetkými pôsobivými nerovnosťami. Jeho najväčšími prednosťami je vysoká odolnosť a ľahká údržba vďaka dokonale hladkému povrchu.

Modern interior doors.jpg

Páčil sa Vám článok?
reklama: