Vyžeňte nudu zo spálne

24. februára 2013
Vyžeňte nudu zo spálne

Ponúkame sedem tipov ako na to.

Nemusíte hneď minúť stovky eur na novú posteľ či drahý bielizník. Poobzerajte sa okolo seba. Určite máte v domácnosti rôzne látky, materiály, kus nábytku, ktoré priam volajú, aby ste ich použili na oživenie spálne.

Tu je sedem tipov, ako na to:

1. Zvoľte si tému vašej spálne – môže to byť konkrétna farba alebo nálada, ktorú by mala izba vyžarovať. Alebo sa preneste v čase a zariaďte si spálňu v štýle, v akom ste ju mali ako tínedžeri.

2. Aj jednoduché premiestnenie nábytku v spálni, z nej spraví inú miestnosť. Myslite pri tom, ako čo najviac zväčšiť priestor a nechajte viac voľného miesta v strede izby. Ak nemáte nápady, prejdite sa obchodoch s nainštalovanými spálňami a niečo odkukajte.

3. Zmenu prinesie aj nová farba na stenách. Svetlejšie farby izbu opticky zväčšia, tmavé naopak. Farby pôsobia aj na našu náladu, do spálne sa preto hodia modrá, zelená, fialová. Spravte si z jednej steny tabuľu, na ktorú si budete môcť kriedami nakresliť vždy niečo iné. Pohrajte sa aj s farbami zárubní, líšt, parapetných dosiek. Nemusia byť predsa v rovnakom tóne ako steny.

4. Steny v spálni sú ideálnym priestorom pre vašu kreativitu. Použite maliarske šablóny a napíšte na stenu obľúbený citát či výrok, namaľujte zaujímavý ornament. Ak si netrúfate sami, siahnite po nálepkách na steny.

5. Iný vzhľad dodá spálni aj nové osvetlenie. Niekedy stačí kúpiť zaujímavú stolovú lampu s farebnou žiarovkou či rozmiestniť po izbe množstvo malých žiaroviek na jednej šnúre. Nemusia to byť práve svetlá z vianočného stromčeka, ale ak sa vám páčia práve ony a nebudú vás rušiť, smelo do toho.

6. Posteli dajú svieži vzhľad vankúše rôznych farieb a materiálov. Kombinujte, striedajte ich, kúpte alebo ušite si na ne netradičné obliečky.

7. Pôsobí nábytok vo vašej  spálni ošumelo? Použite starý baliaci papier či tapetu a dajte novú tvár bielizníku a nočnému stolíku. Spálňu oživí aj malý koberec v netradičnom tvare.

NEPREHLIADNITE: Netradičné svetlo v spálni

Foto: Jasna Design

Páčil sa Vám článok?
reklama: