Z PET fliaš vyrobili mestskú záhradu

17. februára 2018
Z PET fliaš vyrobili mestskú záhradu

Ako lacno a rýchlo skrášliť sivý múr alebo ozvláštniť fasádu vášho domu?

Máme jednoduchý návod.

Oživenie inak sivých priestorov je životným štýlom a trendom súčasnosti. Existuje mnoho spôsobov a nápadov ako spestriť nudné a prázdne plochy a dostať tak viac zelene do svojho okolia.

Našli sme jeden vskutku zaujímavý, jednoduchý a navyše ekologický tip ako lacno a rýchlo si môžete skrášliť sivý múr alebo ozvláštniť fasádu vášho domu. Stačí ak zozbierate niekoľko starých umelohmotných fliaš a to najdôležitejšie už máte. Potom už stačí iba zájsť do záhradníctva a vybrať si svojich „zelených“ favoritov.

Tento nápad pochádza z Brazílie a stretol sa s obrovským úspechom. Autor mestskej záhrady prerobil stovky plastových fliaš na závesné kvetináče, do ktorých nasadil jednak okrasné rastliny, ale keďže je milovníkom zeleniny a byliniek, našiel dostatok miesta aj pre ne.

Takže, ak máte vo svojom bezprostrednom holý múr a len úzky chodníček, kde je komplikované čokoľvek nasadiť, riešenie existuje a je naozaj jednoduché. Už nemusíte iba túžiť. Stačí málo a môžete mať  vlastnú bylinkovú záhradku a viac zelene vo svojom okolí. Stačí si naplánovať jednotlivé kroky a s príchodom jari sa pustiť do realizácie.

NEPREHLIADNITE:

Foto: This is Collosal

Páčil sa Vám článok?
reklama: