Základné rady pre bezpečnejšiu kúpeľňu

27. februára 2018
Základné rady pre bezpečnejšiu kúpeľňu

Niekoľko jednoduchých krokov môže pomôcť zabrániť nejakej nehode -ako je pošmyknutie a pád .

S klzkým a tvrdým povrchom je kúpeľňa jedným z najnebezpečnejších miest vo vašom dome

Stylish modern bathroom design 20.jpg

Základné rady pre bezpečnejšie kúpeľňu:

Zamerajte sa najskôr na koberce v kúpeľni

Tieto klzké podlahové krytiny sú naozaj častou príčinou pádov v kúpeľni. Ak sa s nimi v kúpeľni jednoducho nemôžete rozlúčiť (napríklad z pohľadu dizajnu), zaistite, upevnite, prilepte voľné koberce – lepením alebo protišmykovými podložkami. Alebo napríklad obojstrannou lepiacou páskou.

Bojujte proti pošmyknutiu vo vani či sprche

Stylish modern bathroom design 21.jpg

Do vane a sprchovacieho kúta dajte protišmykové pásky alebo nalepovacie protišmykové podložky, ktoré pomáhajú predchádzať týmto veľa nebezpečným pádom .

Všade čisto a sucho

Podlahu v kúpeľni, ale aj vaňu či sprchový kút udržujte v čistote a v suchu. Nie je horšej nástrahy než kaluže na klzkej podlahe v kúpeľni alebo vo vani. Udržujte teda podlahu v kúpeľni suchú a uistite sa, že na nej nie je voda. Klasická sprchová opona pomôže zabezpečiť, aby nedochádzalo k úniku vody z vane na podlahu.

Svetlo je základ

Vaša kúpeľňa by mala byť dostatočne osvetlená počas dňa. V noci umiestnite nočné svetlo na cestu do kúpeľne. V kúpeľni použite nočné osvetlenie alebo nainštalujte osvetlený spínač. Všeobecne si nainštalujte do kúpeľne dobré osvetlenie. Nie je nič horšie, ako keď v kúpeľni zle vidíte.

Webtile 3.jpg

Skúste do vane lavicu

Do sprchy alebo vane si dajte vaňovú či sprchovú lavicu. Potom budete mať miesto na pohodlné sedenie.

Dobrá sprchová hlavica

Vybavte svoju sprchu nastaviteľnou sprchovou hlavicou. Môžete potom jednoducho manévrovať tam, kde chcete – minimalizujete váš pohyb v sprche.

Dajte si na hygienu čas

Čím viac sa ponáhľate, tým pravdepodobnejšie sa stane v kúpeľni nejaký úraz. Platí tu jednoznačne priama úmera.

Plesne v kúpeľni sú veľmi nebezpečné

Nedovoľte, aby sa vlhkosť zvrhla a spôsobila vo vašej kúpeľni pleseň ! Na planéte existuje viac ako 100 000 druhov plesní a jedným z ich obľúbených miest pre život je aj vaša kúpeľňa. Starostlivo vysušte povrchy, ktoré zbierajú stojatú vodu, a tiež udržujte kúpeľňu dobre vetranú. Po každom sprchovaní spustite stropný ventilátor.

Máte ventilátor?

Uistite sa, že váš ventilátor v kúpeľni nie je iba na cirkuláciu vnútorného vzduchu alebo odvetraním do podkrovia. Vymeňte ho za skutočný ventilátor, ktorý priamo vyvedie vlhkosť z domu. Ak odvádzate vlhkosť do podkrovia, začnete pestovať plesne tu a nakoniec sa rozšíria do zvyšku vášho domu.

Pravidelne čistite kúpeľňu

Hoci sa to nemusí úplne zdať, kúpeľňa je priamo rajom baktérií. Príkladom sú kohúty batérií, kde sa baktérie a chrípkové vírusy zhromažďujú veľmi rady a veľmi rýchlo. Očistite ich 3% roztokom peroxidu vodíka alebo skúste dezinfekčné obrúsky, ktoré obsahujú rastlinné oleje na zabíjanie zárodkov a vírusov. Dobré je aj klasické Savo.

Držadlá vo vani a v sprchovacom kúte

Super vecička. Nechajte si namontovať do vašej vane či sprchovacieho kúta držadlá a madlá. Nie je nič horšie, ako keď sa nemáte na klzkom povrchu čoho chytiť pri vyliezaní či pri vykonávaní hygieny.

 

Páčil sa Vám článok?
reklama: