Zaplavená pivnica: Vyberte si správne čerpadlo

4. apríla 2013
Zaplavená pivnica: Vyberte si správne čerpadlo

Na trhu máme široké spektrum kalových čerpadiel, s rôznymi parametrami a za rôzne ceny.

Intenzívne dažde alebo sneženie a následné oteplenie, ktoré sprevádzajú posledné týždne takmer celé Slovensko prinášajú so sebou veľa starostí. Ako sme mohli pozorovať najmä v poslednom období, sprievodným javom objemných zrážok je okrem iného vytápanie pivníc a podúrovňových priestorov. Jediné čo ľuďom z postihnutých oblastí zostáva, je vyťahovanie vody a sušenie.

Tohtoročné počasie je naozaj neobyčajne „štedré“ na objem zrážok. Niektorí sme na problémy zatopených priestorov pripravení, iní sa s tým stretli po prvýkrát. V týchto prípadoch nie je na škodu mať po ruke šikovného pomocníka, ktorý nám s riešením problému pomôže.

Pravdepodobne najefektívnejším spôsobom ako sa s vodou v zatopenej pivnici vysporiadať, je použitie kalového čerpadla. To, by nemalo chýbať v žiadnej domácnosti ohrozovanej spodnou vodou, či s rizikom zatopenia pivničných priestorov.

Na trhu je široké spektrum kalových čerpadiel, a to, v rôznych cenových kategóriách, od desiatok až po stovky eur. My sme sa zamerali na ponuku určenú pre bežných používateľov, najmä cenovo dostupnú. Porovnali sme vybrané produkty z tejto kategórie.

Pri kúpe správneho čerpadla by sme mali zohľadňovať okrem ceny aj napríklad jeho komplexné využitie, minimálnu saciu hĺbku, maximálne čerpané množstvo (objem/čas) a priemer častíc, ktoré dokáže nasať. Pretože treba myslieť aj na jeho ďalšie využitie v domácnosti či na záhrade. 

AL-KO TWIN COMBI 10000

Čerpá znečistenú vodu a spoľahlivo ju odčerpáva až po dosiahnutie zvyškovej hladiny 5 mm. Spája v jednom prístroji všetky výhody čerpadla s plošným odsávaním čistej vody a čerpadla na znečistenú vodu.

Je ľahko ovládateľné, robustné, multifunkčné ponorné čerpadlo pre prečerpávanie a odčerpávanie vody napríklad z pivníc, bazénov alebo jazierok. (pre viac informácii kliknite na obrázok)

CENA: 59,90 – 84,90 €

Technické parametre:

Motor/výkon: 750 W

Max. výtlačná výška: 8,5 m

Max. čerpané množstvo: 11 000 l/h

Max. veľkosť zŕn nečistôt vo vode: 20 mm

Výstup čerpadla: 1 1/2´´

Hmotnosť: 8 kg

Einhell RG-SP 750 LL

Toto čerpadlo je ideálne pre odčerpávanie vody zo zatopených pivníc, nádrží či sudov. Má integrovaný plavákový spínač, ktorý sa zopne alebo vypne, ak hladina dosiahne zvolenú úroveň. Minimálna sacia hĺbka sú 4 mm. (pre viac informácii kliknite na obrázok)

CENA: 65,90 – 72 €

Technické parametre:

Výkon motora: 750 W

Max. čerpané množstvo: 15 000 l / h

Max. veľkosť zŕn nečistôt vo vode: 5 mm

Výstup čerpadla: 1 1/4 AG

Minimálna sacia hĺbka: 4 mm

Hmotnosť: 6, 4 kg

Güde GS 7501 PI

Ponorné kalové čerpadlo, ktoré je určené k odvodňovaniu jám, záhradných nádrží, zatopených pivničných priestorov od silne znečistenej vody. (pre viac informácii kliknite na obrázok)

CENA: 56,16 – 73,80 €

Technické parametre:

Výkon motora: 750 W

Max. čerpané množstvo: 13 000 l/hod.

Max. výtlačná výška: 8 m

Max. veľkosť zŕn nečistôt vo vode: cca 35 mm

Výstup čerpadla: 1 1/2" vnútorný závit

Hmotnosť: 5,1 kg

Elpumps CT 3674

Nerezové ponorné kalové čerpadlo je navrhnuté tak, aby zvládlo čerpanie čistej ale aj znečistenej vody. Je vybavené nerezovým púzdrom z kvalitnej chrómovanej oceli.

Z rovnakého materiálu je aj kryt motora. To zabezpečuje dlhšiu životnosť a chráni výrobok pred škodlivými účinkami kyselín a zásad. (pre viac informácii kliknite na obrázok)

CENA: 78 – 85 €

Technické parametre:

Výkon motora: 600 W

V/Hz 230/50

Max. čerpané množstvo: 10 800 l/hod

Max. veľkosť zŕn nečistôt vo vode: 5 mm

Výstup čerpadla: 5/4”

Hmotnosť: 4,5 kg

Kärcher SDP 18000 Level Sensor

Prvé ponorné čerpadlo so správnym hlavným vypínačom nasieťovej zástrčke. Zvýšené pohodlie napríklad vďaka jednoduchému prepínaniu zautomatickej prevádzky na manuálnu. Snímateľný antikorový predčisťovací filter.

Zvýšená bezpečnosť fungovania. Chráni obežné koleso čerpadla pred upchaním.Elektronický hladinový senzor: plynulé definovanie výšky spínania. Spoľahlivosťvďaka zvýšenej presnosti spínania. (pre viac informácii kliknite na obrázok)

CENA: 160,36 – 209,95 €

Technické parametre:

Výkon motora: 1100 W

Max. čerpané množstvo: 18 000 l/hod

Max. veľkosť zŕn nečistôt vo vode: 30 mm

Výstup čerpadla: G1 1/4"

Hmotnosť: 8 kg

(zdroj technických parametrov a cien: heureka.sk)

Foto: heureka.sk, SITA

Páčil sa Vám článok?
reklama: