Zariadenie domu hrou

23. júna 2020
Zariadenie domu - biela farba
zdroj: gettyimages.com

Aj vy sa necháte unášať trendmi? Sledujete módne dianie v interiérovom dizajne? Ak máte naozaj prehľad, potom viete, že nie všetky “štýlovky” sú aktuálne aj niekoľko rokov. Preto je dobré nabrať konkrétne inšpirácie, no zariadenie domu navrhnúť s ohľadom na nadčasovosť. Ponúkame vám niekoľko tipov.

Zariadenie interiéru rodinného domu

Ideálne je, ak interiér ladíte v jednotnom štýle. To znamená, že všetky miestnosti v dome (detská izba je výnimkou) musia štýlovo korešpondovať. V súčasnosti sa pripúšťa aj eklekticizmus, no takéto “mixovanie” nie vždy dopadne s výsledkom želaného dojmu. Kombinovanie tohto druhu prenechajte radšej odborníkom.

Ak nemáte jasnú predstavu o vzhľade interiéru, môžete sa poradiť s dizajnérmi, ktorí vám vypracujú 3D návrh na mieru, prípadne sa postarajú o jeho realizáciu. Staviť môžete aj na vaše estetické cítenie, najmä, ak doposiaľ nesklamalo. Aby vám nábytok rozmerovo sedel, skúste si pomôcť lepiacou páskou a novinami. Rozmiestnite ich v miestnosti tak, akoby predstavovali zariadenie domu. Možno sa na poslednú chvíľu rozhodnete pre pár drobných zmien…

Moderné zariadenie domu alebo vo vidieckom štýle?

Zariadenie do domu ľudia najčastejšie vyberajú podľa toho, čo sa im páči. Nie každý prihliada aj na kvalitatívnu stránku. Takéto riešenie sa však môže vypomstiť. Pravdou ale tiež zostáva, že nie všetko lacné zariadenie je zárukou krátkej životnosti. Platí to najmä pri doplnkoch a dekoráciách, ktoré vedia rovnako urobiť parádu.

Nech už ste sa rozhodli pre akékoľvek štýlové zladenie, pri výbere nábytku zohráva úlohu najmä dispozičné riešenie, výška stropov či prirodzená svetelnosť danej miestnosti. Veľký otvorený priestor si vyžaduje pozornosť pri optickom rozdelení jednotlivých zón. Môžete tak urobiť kuchynským ostrovčekom, jedálenským sedením, dizajnovým regálom, sedačkou a podobne.

Pozrite si nábytok do obývačky v týchto e-shopoch:

Pozrite si fotogalériu k článku TU

 V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky