Zvieratá v dome. Čo to znamená?

9. januára 2018
Zvieratá v dome. Čo to znamená?

S domácimi zvieratkami prichádzajú aj starosti..

Život s domácimi zvieratami bude harmonický , ak vopred urobíte niekoľko priebežných opatrení.

Kľúčom k súladu je hygiena. Udržiavajte preto zvieracie domčeky a misky v čistote, pravidelne po nich upratujte neporiadok.

Vyčistite po nich všetky nehody a pravidelne ich češte. Po dotyku so zvieraťom si starostlivo umyte ruky.

Macka a pes

 

Mačacia toaleta by nikdy nemala stáť v kuchyni. Nájdite jej v dome nejaké pokojné miesto. Domáce zvieratá vás môžu nakaziť zriedkavo aj chorobou.Tehotné ženy by preto nemali čistiť mačke toaletu , a mali by to prenechať inému členovi domácnosti. Pri tomto úkone používajte gumené rukavice a potom si dôkladne umyte ruky.

Cat rolling gettyimages 165893132 58ac5ef05f9b58a3c90a144f.jpg

Ak váš miláčik rád oddychuje na sedačke alebo na posteli, podložte miesto umývateľnou podložkou.Tá sa dá oveľa lepšie vyčistiť ako poťahy.

Ak si otvoríte konzervu sardiniek alebo tuniaka , olej odložte a polejte ním večeru vášho psa. Z rybieho oleja bude mať krásnu lesklú srsť.

Domáce zvieratá pravidelne češte aby ste ich zbavili uvoľnených alebo zlepených chlpov ešte pred kúpaním.

Psa alebo mačku môžete kúpať aj detským šampónom bez vône.

Zvieracie lôžko vyčistite aspoň raz za týždeň.

F6d12ab318c7bf7c238212e4c5fed6ca.jpg

Mačaciu toaletu čistite pravidelne , a vymieňajte podľa potreby aj podstielku. Exkrementy vyhoďte čo najskôr.

Zvieracie misky umývajte osobitne nie s vaším riadom. Zvieracie hračky často umývajte.

Psy a mačky pravidelne češte. Domácnosť tak zbavíte nadbytočnej srsti a aj vaši miláčikovia sa budú cítiť lepšie.

Tam, kde sa zvieratá zdržiavajú častejšie, vymývajte podlahu a vysávajte.

Zvieracie exkrementy nevyhadzujte do odpadkového koša, ale buď ich spláchnite, alebo vyhoďte hneď do kontajnera.

Len čo váš miláčik dopapá, odložte jeho misky aby nelákali muchy. Miesto kde domáce zviera žerie udržiavajte v čistote. Umývajte ho dezinfekčným prostriedkom ktorý im nevadí.

Presvedčte sa či má zvieratko vždy čerstvú a čistú vodu.

Petmd melatonin dogs.jpg

Nadávajte mačke psie žrádlo. Mačky sú mäsožravce a psy všežravce. Psík potrebuje žrať aj zeleninu a obilniny..Psie žrádlo neobsahuje všetky živiny ktoré mačka potrebuje.

Pravidelne ich odčervujte. Nezabúdajte na očkovanie. Ak sa vám zdá, že niečo nieje v poriadku vezmite domáce zvieratko k veterinárovi.

Čistite psíkom zuby!Vždy používajte špeciálnu zubnú pastu , nie tú vašu. Zvieratká si nedokážu vypláchnuť ústa a vypľuť, takže by sa pasty nedokázali zbaviť.Ak si zvieratko nechce dať dobrovoľne umyť zuby, kúpte mu špeciálne pochúťky, na umytie zubov, ktoré pomôžu odstrániť zubný kameň a ochrániť ďasná.

Ak si mačka brúsi pazúre na koberci alebo na sedačke, potrite miesta citrónovým muškátom.

Ak chcete odstrániť chlpy z poťahov, navlečte si gumenú rukavicu, navlhčite ju a pošúchajte. Na odstránenie chlpov je vhodná aj jelenica.

Drevené nohy na nábytku ochránite pre ohrýzaním olejom z klinčekov, psi tú vôňu neznášajú.

51504761116q5.jpg

Kartónovú škatuľu zrežte do výšky cca 12,5 cm a vložte do nej mačaciu toaletu. Škatuľa by mala byť aspoň o 15 cm po obvode väčšia ako toaleta.Týmto spôsobom zabránite roznášaniu podstieľky po byte.

Suché krmivo pre domáce zvieratá skladujte v uzatvárateľnej nádobe. Nedostane sa tak k nemu hmyz či dokonca myši. Ak chcete domáce zviera zbaviť kliešťa, potrite ho denaturovným liehom,kliešť uvoľní zovretie a budete ho môcť vytiahnuť.

Ako rozoznáte že vaše zvieratko má blchy?

Postavte zviera na noviny a prečešte mu srsť.Keď skončíte namočte papierovú kuchynskú utierku do vody a odstráňte ňou z novín prach a chlpy. Blší trus obsahuje krv, takže si ju  na utierke všimnete ako červené škvrnky. Aj keď neuvidíte blchy ,ale nájdete trus je čas zasiahnuť.

Nezabudnite že musíte vydezinfikovať celý byt , nielen zviera. Na vyčistenie domu od bĺch, blších vajíčok či lariev, ktoré sa mohli vyliahnuť v kobercoch , použite prostriedok na odblšenie, ktoré neškodí životnému prostrediu. Blšie vajíčka môžu prežiť aj dva roky, kým sa z nich vyliahnu larvy. Lôžko vášho miláčika vyperte v horúcej vode alebo ho vymeňte.

Nikdy nepoužívajte na odblšenie vášho miláčika sprej na blchy.Ten by mu mohol ublížiť..

Páčil sa Vám článok?
reklama: